3plazowka17 i 18 maja zainaugurowali sezon łódzkie siatkarki i siatkarze plażowi. W tym roku już po raz trzeci zawody rozgrywane są w ramach Projektu Plażówka pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

Otwarcie sezonu plażowego to tradycyjnie I Turnieje Eliminacyjne XVIII edycji Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi Kobiet i Mężczyzn, których organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Po raz pierwszy w historii w tym samym turnieju eliminacyjnym wystartowało więcej par kobiecych (39) niż męskich (35). Na pewno wpływ miała wyjątkowo nieprzyjazna pogoda w sobotę do południa, oraz fakt, że nie wszyscy jeszcze zdążyli po długim sezonie halowym przygotować się do rozgrywek na plaży.

Zmaganiom zawodniczek uważnie przyglądał się Pan Bogusław Adamski – Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, który patronuje rozgrywkom plażowym w Łodzi. Na trybunach, tym razem tylko w charakterze kibiców, pojawiły się też siatkarki ŁKSu, które jeszcze odpoczywają po wywalczeniu na hali awansu do I ligi.

W  rozgrywkach mężczyzn doskonale zaprezentowała się łódzka para Maciej Biernat i Konrad Felisiak reprezentująca Trucht.com i siłownię „I`m fit”, która pokonała w finale 2:0 zespół Konrad Biernacki i Adam Manios. Trzecie miejsce przypadło w udziale siatkarzom z Warszawy Maciejowi Kałuży i  Martinowi Chiniewiczowi, którzy wygrali z parą Adam Herbich/Sebastian Wójciak. W zawodach wystartowała także trójka reprezentantów naszego miasta, która przygotowuje się do Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych (ci zawodnicy zgodnie z przepisami grają po trzech na boisku).

Niezwykle ciekawie przebiegała rywalizacja w turnieju kobiet. Absolutne faworytki – Katarzyna Kociołek – aktualna Mistrzyni Świata do lat 21, oraz jej nowa partnerka w reprezentacji Polski Dorota Strąg pewnie, choć nie bez walki pokonały w finale 2:0 byłą Mistrzynię Polski Magdalenę Saad, grającą w parze z Izabelą Kożon.

Nie zabrakło emocji także w meczu o trzecie miejsce, w którym Agnieszka Chojnacka wspólnie z Niną Kożmą pokonały 2:0 Barbarę Srokę i Paulinę Dyszerowicz.

Kolejne II turnieje eliminacyjne już w najbliższy weekend – 24.05 (mężczyźni) i 25.05 (kobiety) w godzinach 8 – 20 tradycyjnie na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ul. Dąbrówki 1.

1pp

Kolejność końcowa mężczyzn

 

1

Maciej

Biernat

Konrad

Felisiak

2

Konrad

Biernacki

Adam

Manios

3

Maciej

Kałuża

Martin

Chiniewicz

4

Adam

Herbich

Sebastian

Wójciak

5-6

Michał

Kobierecki

Piotr

Strożek

Tomasz

Kotecki

Łukasz

Przybylak

7-8

Dariusz

Migdal

Tomasz

Mikuta

Kamil

Kosiorek

Jarosław

Borowski

9-12

Adrian

Broniarek

Jakub

Kubacki

Adam

Łoś

Konrad

Andrzejczak

Krystian

Kaczmarski

Marek

Przybylak

Mateusz

Kowalski

Bartłomiej

Kowalski

13-16

Adrian

Zalewski

Adam

Terka

Dawid

Kornacki

Emil

Wota

Adam

Chrobot

Tomasz

Karbowicz

Jakub

Waszyrowski

Tomasz

Dobrowolski

17-24

Przemysław

Bulak

Krzysztof

Dziubek

Piotr

Kłaczek

Krzysztof

Kłaczek

Maciej

Michalak

Tomasz

Maj

Jakub

Michalski

Daniel

Alagierski

Łukasz

Wichłacz

Tomasz

Narowski

Krzysztof

Olchowik

Jakub

Wołowski

Marcin

Zygmunt

Maciej

Leszczyński

Paweł

Jaroszczak

Maciej

Ławniczak

25-32

Michał

Fijołek

Damian

Śliwkiewicz

Bartosz

Jabłoński

Tobiasz

Witczak

Adrian

Wódka

Konrad

Serafiński

Marcin

Czekała

Sławomir

Opara

Krzysztof

Stanek

Bartosz

Gluba

Michał

Ornatowski

Witold

Kowalczyk

Bartosz

Snowarski

Radosław

Migdalski

Aleksander

Dominiak

Radosław

Błoński

33-35

Łukasz

Zieliński

Piotr

Matuszkiewicz

Rafał Lasecki

Michał

Główczyński

Dawid

Urbaniak

Artur

Lewandowski

Adam

Nester

 

 

Kolejność końcowa kobiet

 

1

Dorota

Strąg

Katarzyna

Kociołek

2

Magdalena

Saad

Izabela

Kożon

3

Agnieszka

Chojnacka

Nina

Koźma

4

Barbara

Sroka

Paulina

Dyszerowicz

5

Aleksandra

Przepiórka

Klaudia

Banasiak

Joanna

Karasiewicz

Aleksandra

Zdon

7

Karolina

Kłodzińska

Kamila

Śnieżewska

Maria

Włoch

Natalia

Gruszczyńska

9

Kamila

Klajman

Anna

Walenciak

Agnieszka

Zielińska

Karolina

Mastalerz

Zuzanna

Berkowska

Karolina

Śmigielska

Anna

Bodasińska

Sylwia

Wieczorek

13

Kamila

Dalkowska

Karolina

Rzempowska

Julia

Głoskowska

Magdalena

Wojtkiewicz

Magdalena

Woźniczka

Maria

Woźniczka

Michalina

Tokarska

Justyna

Warchulska

17

Hanna

Kociołek

Sylwia

Jaworska

Joanna

Rzepecka

Edyta

Biernat

Karolina

Ogłoza

Anna

Kurzdym

Agnieszka

Robak

Martyna

Mastalerz

Aleksandra

Fokczyńska

Monika

Różańska

Agata

Papierska

Katarzyna

Kargier

Patrycja

Józefowicz

Agata

Trybuła

Katarzyna

Pakuła-Nockowska

Karolina

Dębowska

25

Agnieszka

Leśniewicz

Iwona

Łągiewczyk

Magda

Stasiak

Katarzyna

Sulewska

Martyna

Banaszczyk

Monika

Zielińska

Agnieszka

Saganowska

Gabriela

Choczewska

Anna

Paszewska

Marta

Znyk-Kłaczek

Karolina

Kamińska

Karolina

Chmielewska

Aleksandra

Dębska

Natalia

Olesińska

Katarzyna

Kretek

Aleksandra

Pizon

33

Iga

Góras

Klaudia

Olczyk

Oliwia

Wasiak

Zuzanna

Kern

Aleksandra

Pietraszewska

Agata

Niedzińska

Kamila

Hantke

Olga

Flies

Joanna

Orzechowska

Maria

Kurzawa

Angelika

Teofilak

Judyta

Potępska

Julia

Krzyżak

Kamila

Walczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
7si33
III turnieje el. PPMŁ – Projekt Plażówka (foto)
571
Finał Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej (foto)
7siattt
Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*