9ssssW minioną sobotę na boiskach MOSiR w Pabianicach odbyła się piąta edycja turnieju siatkówki plażowej Pabiks Cup zaliczanego do cyklu Projekt Plażówka 2013, który odbywa się pod Patronatem Poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

Tradycyjnie już, jak przystało na rywalizację w ramach Projektu Plażówka, również w Pabianicach osiągnięto rekordowe zainteresowanie. Zgłoszenia nadesłało ponad 40 zespołów jednak w turnieju mogły uczestniczyć jedynie 24 pary. Zawody, których organizatorem było SPR Pabiks, odbyły się dzięki szczególnemu zaangażowaniu Łukasza Kuliberdy oraz przy wsparciu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

Siatkarze od wczesnych godzin porannych przystąpili do rywalizacji w słonecznej aurze, typowej dla tej odmiany siatkówki. Po rozegraniu 42 spotkań do półfinałów jako niepokonani do tej pory awansowali Sebastian Wójciak w parze z Adamem Herbichem oraz Bartłomiej Dąbrowski grający z Radosławem Górskim. W pierwszym półfinale, tym pierwszym przyszło zmierzyć się z dwójką Mateusz Skoneczny/Maciej Biernat. Zespoły te spotkały się już wcześniej w pojedynku trzeciej rundy turnieju, z którego zwycięsko wyszli Wójciak/Herbich. Pierwszy półfinałowy set również należał do tej dwójki, która wygrała 15:13. Po minimalnie przegranej końcówce, zespół Skoneczny/Biernat nie zwiesił głów i dzięki walce do samego końca doprowadził do wyrównania (15:12), a tym samym do trzeciej partii.

W decydującej odsłonie para Wójciak/Herbich próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak podbudowani wygraną w drugiej partii siatkarze Skoneczny/Biernat kontynuowali dobrą postawę wygrywając 15:10, skutecznie rewanżując się za poprzednie starcie i awansując do finału turnieju. Drugi pojedynek półfinałowy pomiędzy dwójkami Dąbrowski/Górski a Bulak/Dziubek nie przyniósł tyle emocji co pierwszy. W obu setach Przemysław Bulak wraz z Krzysztofem Dziubkiem od początku kontrolowali przebieg gry, pewnie prowadząc i ostatecznie wygrywając 2:0 (15:9 i 15:10). 

Po niezbyt udanym spotkaniu półfinałowym para Dąbrowski/Górski zdecydowanie lepiej rozpoczęła rywalizację o 3 miejsce przeciwko dobrze dysponowanej dwójce Wójciak/Herbich, co zapowiadało dużo emocji. W istocie mogliśmy obserwować wiele ciekawych i zaciętych akcji, raz z jednej raz z drugiej strony siatki. Po ekscytującej walce na przewagi zakończonej 25:23 pierwszy set padł łupem Bartłomieja Dąbrowskiego i Radosława Górskiego. W drugiej partii również nie brakowało efektownych wymian, a w samej końcówce ponownie okazali się lepsi siatkarze Dąbrowski/Górski, którzy dzięki zwycięstwu 21:18 „wskoczyli” na najniższy stopień podium.

Finałowe spotkanie to kolejny rewanż za wcześniejszy pojedynek, tym razem drugiej rundy turnieju. W niej górą byli Skoneczny/Biernat pokonując parę Bulak/Dziubek. Ci drudzy świeżo upieczeni mistrzowie zarówno Łodzi jak i całego województwa łódzkiego rozgrywek licealnych mieli szansę zrewanżować się bardziej doświadczonym przeciwnikom w najważniejszym meczu turnieju. Jednak mimo dużego zaangażowania, w grze młodych zawodników widać już było ślady zmęczenia, gdyż było to dla nich 9 spotkanie tego dnia. Tymczasem dwójka Skoneczny/ Biernat, którą wspiera siłownia I’m Fit oraz biuro podróży Soltravel prezentowała cały czas równy, wysoki poziom, dzięki któremu uzyskała kilku punktową przewagę w środkowej części obu finałowych setów. I tak po ciekawym siatkarskim widowisku, wygranym 21:17 oraz 21:15 mistrzami Pabianickiego turnieju zostali Mateusz Skoneczny oraz Maciej Biernat. Drugie miejsce dla Przemysława Bulaka oraz Krzysztofa Dziubka.

Kibiców siatkówki plażowej zapraszamy w najbliższy weekend  na III-cie Turnieje Eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (sobota – mężczyźni, niedziela – kobiety), które odbędą się tradycyjnie na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ulicy Dąbrówki 1.

joomplu:56733

 

Klasyfikacja końcowa V Pabiks Cup:

 

1

Maciej

Biernat

Mateusz

Skoneczny

2

Przemysław

Bulak

Krzysztof

Dziubek

3

Bartłomiej

Dąbrowski

Radosław

Górski

4

Sebastian

Wójciak

Adam

Herbich

5-6

Dawid

Kornacki

Dariusz

Migdal

Konrad

Felisiak

Piotr

Orczyk

7-8

Adam

Terka

Emil

Wota

Jakub

Cyprys

Konrad

Biernacki

9-12

Przemysław

Pawłowski

Andrzej

Romanowski

Piotr

Kłaczek

Adam

Łoś

Tomasz

Narowski

Rafał

Jachowicz

Damian

Kacprzak

Łukasz

Drzewiecki

13-16

Maciej

Michalak

Adam

Ojrzyński

Adrian

Broniarek

Jakub

Kubacki

Piotr

Strożek

Michał

Kobierecki

Łukasz

Kuliberda

Tomasz

Mikuta

17-24

Michał

Żądło

Piotr

Anteczek

Witold

Kosowski

Patryk

Grzelczak

Tomasz

Dobrowolski

Jakub

Waszyrowski

Przemysław

Pietrzak

Piotr

Helbik

Tobiasz

Witczak

Bartosz

Jabłoński

Jakub

Owczarek

Kacper

Turowski

Michał

Kik

Bartłomiej

Janik

Piotr

Nockowski

Krzysztof

Romejko

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lks20122013
ŁKS Commercecon Łódź podczas Memoriału Kowalczyka
72
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka
FacundoConteofShanghaiVCspikes
Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*