5pppW miniony weekend na piaszczystych boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 łódzcy siatkarze i siatkarki zainicjowali rozgrywki w popularną „plażówkę”. Turnieje letniej odmiany piłki siatkowej z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, a potwierdzeniem tego była frekwencja pierwszych turniejów eliminacyjnych o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Zarówno rywalizacja kobiet jak i mężczyzna przyciągnęła rekordową liczbę par, odpowiednio 39 zespołów żeńskich i 60 zespołów męskich. Rozgrywana w tym roku już siedemnasta edycja tych zawodów zaliczana jest do cyklu turniejów zrzeszonych wspólną nazwą – Projekt Plażówka 2013. Dzięki inicjatywie Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej w bieżącym sezonie, podobnie jak miało to miejsce przed rokiem, turnieje rozgrywane będą niemal w każdy weekend, a zwieńczeniem zmagań będą finałowe turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, które odbędą się 7-8 września br. Projekt Plażówka 2013 odbywa się pod patronatem poseł RP pani Małgorzaty Niemczyk. 

Już pierwsze spotkania pokazały, iż bieżący sezon może być niezwykle ciekawy, obfitujący w mecze na wysokim poziomie oraz pełen zaskakujących rozstrzygnięć. Niespodzianki pojawiły się już od pierwszej rundy zawodów. Jedni z faworytów całego cyklu, para Biernat/Skoneczny rozstawiona w tym turnieju z numerem 1, musiała już w pierwszym swoim meczu uznać wyższość znacznie mniej doświadczonych siatkarzy Kmiecik/Macura trenujących na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ta niespodziewana porażka na otwarcie turnieju zadziałała mobilizująco na faworytów, którzy grając z meczu na mecz coraz lepiej awansowali do półfinału. W nim parze Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny, wspieranej przez siłownię I’m Fit przyszło zmierzyć się z największą rewelacją tego turnieju, młodymi siatkarzami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki. Ci zaledwie siedemnastolatkowie przeszli do półfinałów „jak burza” pokonując na swej drodze kilka bardzo dobrych zespołów. Również spotkanie półfinałowe przebiegało pod dyktando Łysikowskiego i Wierzbickiego, którzy wygrywając 2:0 (21:10; 21:13) pewnie awansowali do finału. Drugi półfinałowy pojedynek to rywalizacja byłych reprezentantów naszego kraju pary Bartłomiej Kiernoz/ Bartosz Lewicki przeciwko parze Damian Jakiel/ Adam Terka. Również i w tym spotkaniu, mimo wielu ciekawych wymian i widowiskowych akcji, od początku przebieg gry kontrolowali Kiernoz/Lewicki wygrywając 2:0 (21:14; 21:13).

„Finał pocieszenia” jak często określany jest mecz o trzecie miejsce pomiędzy parami Biernat/Skoneczny i Jakiel/Terka lepiej rozpoczęli Ci pierwsi uzyskując kilku punktową przewagę, której nie oddali do końca seta, wygrywając 21:16. Podobny przebieg miał również drugi set (21:14), który widowiskowym blokiem zakończył Maciej Biernat i to on wraz z Mateuszem Skonecznym stanęli na najniższym stopniu podium. Decydujące o zwycięstwie w całym turnieju spotkanie to pojedynek dwóch niepokonanych jak dotąd zespołów  Kiernoz/Lewicki oraz Łysikowski/Wierzbicki. Finałowa konfrontacja stała na wysokim poziomie, a efektowne ataki czy spektakularne obrony można było podziwiać raz z jednej raz z drugiej strony siatki. Jednak z biegiem czasu coraz mocniej zarysowywała się przewaga bardziej doświadczonej dwójki Kiernoz/Lewicki, którzy wygrali pierwszą partię 21:14. Niestety z powodu kontuzji barku z dalszej gry zrezygnowali Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki, co oznaczało zwycięstwo w pierwszym eliminacyjnym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi siatkarzy Bartłomiej Kiernoz/ Bartosz Lewicki.

Wraz z niedzielnym porankiem rozpoczęła się rywalizacja w turnieju kobiet. Podobnie jak miało to miejsce u mężczyzn do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość par. Jak przystało na plażową odmianę siatkówki, mecze rozgrywane były przy mocno świecącym słońcu i niemal bezchmurnym niebie. Po rozegraniu ponad 70 spotkań, w których nie brakowało emocji i zaskakujących rezultatów, poznaliśmy składy półfinałów. „Świeżo upieczona” mistrzyni województwa łódzkiego rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski Agnieszka Chojnacka w tym turnieju grająca ze swoją siostrą Olgą zmierzyła się z młodymi siatkarkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Agatą Lewicką oraz Barbarą Sroką. Pierwszy niezwykle zacięty set zakończył się minimalnym zwycięstwem 17:15 sióstr Chojnackich. Młode zawodniczki Lewicka/Sroka, mimo przegranej pierwszej partii oraz coraz bardziej dokuczliwych skurczy związanych z trudami tego turnieju, nie poddawały się. Dzielna walka nie tylko z przeciwniczkami, ale również z własnymi słabościami, zaowocowała zwycięstwem w drugiej partii (15:10) i podtrzymaniem nadziei na finał turnieju. W decydującej odsłonie meczu, od początku na kilku punktowe prowadzenie wyszły Lewicka/Sroka nie oddając prowadzenia już do końca, ostatecznie wygrywając 2:1 i awansując do finału. Drugi półfinał to pojedynek Karoliny Kirszenstein i Aleksandry Zdon przeciw  Anecie    Dzwonnik i Marcie    Raźniewskiej. Zarówno przebieg pierwszego jak i drugiego seta kontrolowany był przez te pierwsze, które dzięki zwycięstwu 2:0 pewnie awansowały do wielkiego finału.

Rywalizację o najniższy stopień podium lepiej rozpoczęły Agnieszka i Olga Chojnackie szybko wypracowując sobie przewagę, której Dzwonnik i Raźniewska nie były w stanie odrobić. Pierwsza odsłona meczu o brąz zakończyła się zwycięstwem tych pierwszych 15:10.  Drugi set to emocje do ostatniej piłki, gdyż Dzwonnik/Raźniewska nie zamierzały łatwo sprzedać skóry. Po emocjonującej końcówce ostatecznie skuteczniejszymi akcjami popisały się siostry Chojnackie, które zwyciężając 16:14, a całe spotkanie 2:0 wywalczyły trzecie miejsce. Emocji i widowiskowych zagrań nie brakowało również w finałowym spotkaniu pomiędzy Agatą Lewicką i Barbarą Sroką a Karoliną Kirszenstein i Aleksandrą Zdon. Pomimo dużego zmęczenia, młode siatkarki Lewicka i Sroka popisywały się efektownymi obronami dzięki, którym mogły wyprowadzać skuteczne kontry. Głównie dzięki tym dwóm elementom zawodniczki SMS zwyciężyły w pierwszej partii 15:12, a następnie także w drugiej, jeszcze bardziej wyrównanej, 15:13 i to one cieszyły się z pierwszego miejsca w turnieju. Należy podkreślić, iż na inaugurację Projektu Plażówka 2013 turniej mężczyzn wygrał Bartosz Lewicki (wraz z Bartłomiejem Kiernozem) natomiast w turnieju kobiet triumfowała jego młodsza siostra Agata.

Zapraszamy na II turnieje eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, które odbędą się już w najbliższy weekend: 25.05. (sobota) turniej mężczyzn oraz 26.05. (niedziela) turniej kobiet tradycyjnie na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ulicy Dąbrówki 1.

joomplu:55308


Wyniki I eliminacyjnego turnieju kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi:

1

Barbara

Sroka

Agata

Lewicka

2

Karolina

Kirszenstein

Aleksandra

Zdon

3

Agnieszka

Chojnacka

Olga

Chojnacka

4

Aneta

Dzwonnik

Marta

Raźniewska

5-6

Kamila

Klajman

Kamila

Śnieżewska

Aleksandra

Przepiórka

Karolina

Michalkiewicz

7-8

Martyna

Witkowska

Patrycja

Lipińska

Karolina

Ogłoza

Marta

Żęcin

9-12

Sylwia

Jaworska

Hanna

Kociołek

Aleksandra

Fokczyńska

Agata

Śniegula

Gabriela

Osewska

Monika

Chudek

Agnieszka

Robak

Martyna

Banaszczyk

13-16

Anna

Paszewska

Agnieszka

Niewiadomska

Alicja

Markiewicz

Marta

Pokora

Katarzyna

Bakuła

Klaudia

Banasiak

Katarzyna

Zajączkowska

Aleksandra

Carmel

17-24

Aleksandra

Smeja

Dominika

Bilicka

Joanna

Rzepecka

Katarzyna

Kagier

Julia

Głoskowska

Sylwia

Wieczorek

Joanna

Miadzielec

Dorota

Grabowska

Kamila

Dalkowska

Karolina

Rzempowska

Agnieszka

Saganowska

Katarzyna

Sulewska

Patrycja

Józefowicz

Gabriela

Choczewska

Karolina

Mastalerz

Agnieszka

Zielińska

25-32

Paulina

Durka

Daria

Jałmużna

Angelika

Mierzyńska

Joanna

Gruszka

Aleksandra

Stasiak

Magdalena

Wojtkiewicz

Magdalena

Kociołek

Martyna

Mastalerz

Kaja

Rogala

Karolina

Rogala

Karolina

Zielińska

Karolina

Chmielewska

Kamila

Werminowicz

Klaudia

Parzyszek

Aleksandra

Małachowska

Natalia

Myszakowska

33-39

Aleksandra

Dębska

Natalia

Olesińska

Paulina

Dyszerowicz

Agnieszka

Kraszewska

Agata

Kucharczyk

Karolina

Śmigielska

Aleksandra

Patała -Michalak

Izabela

Sobańska

Zuzanna

Kucińska

Anna

Widera

Magda

Stasiak

Emilia

Kostrzewa

Sylwia

Wijata

Magdalena

Golczyk

 

Wyniki I eliminacyjnego turnieju mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi:

1

Bartłomiej

Kiernoz

Bartosz

Lewicki

2

Mateusz

Łysikowski

Tomasz

Wierzbicki

3

Maciej

Biernat

Mateusz

Skoneczny

4

Damian

Jakiel

Adam

Terka

5-6

Konrad

Biernacki

Kamil

Kosiorek

Adam

Łoś

Piotr

Kłaczek

7-8

Krzysztof

Klimaszewski

Mateusz

Walczak

Damian

Jakubiuk

Kacper

Bąkiewicz

9-12

Łukasz

Cyran

Mateusz

Paszkowski

Piotr

Strożek

Krzysztof

Kłaczek

Dominik

Kmiecik

Jakub

Macura

Andrzej

Romanowski

Przemysław

Pawłowski

13-16

Krystian

Walczewski

Michał

Nowak

Piotr

Nowik

Michał

Korycki

Maciej

Han

Patryk

Grzelczak

Michał

Kobierecki

Maciej

Ignatowski

17-24

Emilian

Wota

Konrad

Andrzejczak

Jakub

Cyprys

Adrian

Trejster

Łukasz

Łagodziński

Paweł

Rohacewicz

Sebastian

Wójciak

Adam

Herbich

Maciej

Mawlichanów

Marcin

Czekała

Łukasz

Drzewiecki

Damian

Kacprzak

Michał

Błaszczyk

Dariusz

Migdal

Maciej

Michalak

Przemysław

Bulak

25-32

Witold

Kosowski

Michał

Zawidzki

Jakub

Michalski

Krystian

Kaczmarski

Jakub

Kubacki

Adam

Broniarek

Tomasz

Maj

Rafał

Jachowicz

Krzysztof

Romejko

Piotr

Nockowski

Adrian

Pietrasik

Sebastian

Golka

Dawid

Kania

Maciej

Kaszewiak

Jakub

Waszyrowski

Tomasz

Dobrowolski

33-60

Tobiasz

Witczak

Bartosz

Jabłoński

Bartłomiej

Dąbrowski

Radosław

Górski

Adrian

Wódka

Łukasz

Kaczan

Andrzej

Stanek

Krzysztof

Stanek

Jędrzej

Kopka

Daniel

Biniek

Łukasz

Pokrzywka

Jakub

Korski

Piotr

Adamski

Marcin

Kołodziejski

Robert

Wojciechowski

Rafał

Wojciechowski

Piotr

Pernej

Janusz

Sawicki

Michał

Stępniewski

Patryk

Spychała

Łukasz

Wichłacz

Mateusz

Wichłacz

Łukasz

Zieliński

Piotr

Matuszkiewicz

Jakub

Bucki

Michał

Bucki

Adrian

Rogalski

Konrad

Rogalski

Jarosław

Borowski

Dariusz

Borowski

Robert

Zieliński

Kamil

Kozłowski

Jakub

Urbanik

Mateusz

Bednarek

Konrad

Serafiński

Bartłomiej

Janik

Bartosz

Kołodziej

Piotr

Kazik

Michał

Gałka

Wojciech

Dębiec

Tomasz

Gałuszka

Mateusz

Śnieżek

Maciej

Lewicki

Maciej

Kuliński

Andrzej

Sputowski

Jakub

Mańko

Michał

Fijołek

Daniel

Alagierski

Jakub

Owczarek

Kacper

Turowski

Tymoteusz

Stengert

Adam

Andrzejczak

Sylwester

Skuza

Krzysztof

Bajerowski

Dawid

Dobrowolski

Łukasz

Długozima


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aDSCN2450
Liga Światowa: Polska – Kuba 0:3
siatkalks2
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
siat93
XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*