organikaŁódzkie siatkarki zapewniły własnej publiczności moc wrażeń podczas pięciosetowego boju, w którym pokonały PTPS Piła 3:2.

14. kolejka rozgrywek PlusLigi Kobiet przyniosła drużynie Organiki Budowlanych Łódź 2 punkty. Mecz nie należał do najłatwiejszych i przebiegał ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Spotkanie obfitowało w serie błędów, punkty zdobywane falami, wojnę nerwów, w której tym razem silniejsze okazały się łodzianki.

Początek spotkania przebiegał po myśli zawodniczek Organiki, które utrzymywały 2-3 punktową przewagę. Jednak pilanki bardzo szybko zaczęły odrabiać straty, a podopieczne trenera Popika popełniały błędy seriami. Po pierwszym secie przegranym przez łodzianki do 19, początek drugiego należał do drużyny gości. Przy stanie 21:17 dla pilanek, łódzkiemu zespołowi zdecydowanie pomogły zmiany na parkiecie, które zaowocowały emocjonującą końcówką wygraną przez gospodynie 25:23.

organika1

Po trzecim secie, w którym łodzianki pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie jedynie 14 punktów, siatkarki Organiki były już niemal pewne 3 oczek w tabeli. Jednak tym razem to podopiecznym trenera Grabowskiego udało się zmobilizować w końcówce seta i wynik 21:23 zmienić na swoją korzyść i wygraną 27:25.

Najbardziej zaskakującą częścią meczu okazał się tie-break, w którym to łodzianki zaprezentowały swoją waleczność i determinację. Przy stanie 9:3 dla gości, niebiesko-biało-czerwone zaczęły odrabiać straty, zdołały wyrównać wynik na 10:10, a w rezultacie wygrać 15:12 i całe spotkanie 3:2.

– To był dla nas bardzo ważny mecz i cieszę się, że go wygrałyśmy. Szkoda, że udało się zdobyć tylko dwa punkty, bo uważam że to spotkanie powinnyśmy wygrać 3:1. Trochę zbyt szybko chciałyśmy rozegrać końcówkę 4 seta. To co należy dzisiaj podkreślic, to fakt, iż w dzisiejszym meczu wszystkie dziewczyny grały dobrze i każda zmiana, która wchodziła, była zmianą trafioną i udaną – powiedziała po spotkaniu Małgorzata Niemczyk, kapitan Organiki Budowlanych Łódź.