siatkaW 16. kolejce rozgrywek PlusLigi Kobiet łódzkie siatkarki wywalczyły komplet punktów, pokonując przed własną publicznością GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0.

– To było świetne widowisko, wspaniały mecz – takie opinie można było usłyszeć z ust kibiców Organiki tuż po poniedziałkowym spotkaniu. – Tak grająca Łódź sprawiłaby dziś problem każdej drużynie w polskiej lidze – powiedział po meczu Piotr Makowski, trener Centrostalu Bydgoszcz.

Na samym początku spotkania łodzianki wypracowały bezpieczną przewagę, nie dały rywalkom wyjść na prowadzenie i pierwszego seta wygrały 25:17. Chociaż początek kolejnej partii meczu był dość wyrównany i na pierwszą przerwę techniczną to bydgoszczanki schodziły w jednopunktową przewagą, tak przy drugiej gospodynie prowadziły już 16:13. Seria widowiskowych i skutecznych ataków doprowadziła Organikę do zwycięstwa w drugim secie 25:21. Trzeci set to istny pogrom podopiecznych trenera Makowskiego. Łodzianki rozpoczęły od dziewięciopunktowej przewagi (11:2), by zakończyć tę partię 25:14 i całe spotkanie 3:0.

1c
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź zaprezentowały dziś siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Grały konsekwentnie od pierwszej do ostatniej piłki. – Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy ten mecz przed własną publicznością. Pokazałyśmy wreszcie na co stać ten zespół. Od początku do końca narzuciłyśmy własny styl gry. Głównym założeniem była dziś mocna zagrywka, która okazała się dobrym sposobem na zespół z Bydgoszczy. – powiedziała po spotkaniu Małgorzata Niemczyk, kapitan łódzkiego zespołu.

Poza wspomnianą trudną zagrywką, która ułatwiała grę w obronie i bloku, kibice mogli podziwiać rewelacyjne akcje w ataku, którymi szczególnie popisały się Katarzyna Zaroślińska i Karolina Kosek.

Organika Budowlani Łódź – GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:21, 25:14).

MVP meczu została Marta Pluta.

Organika Budowlani Łódź - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 Organika Budowlani Łódź - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 Organika Budowlani Łódź - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 Organika Budowlani Łódź - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0