org1W ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywek PlusLigi Kobiet drużyna Organiki Budowlanych Łódź pokonała na własnym boisku siatkarki z Dąbrowy Górniczej 3:2. Tym samym łodzianki awansowały do fazy play-off z 4. miejsca w tabeli.

Chociaż podopieczne Wiesława Popika wygrały sobotnie spotkanie, to bardziej z wyniku rywalizacji cieszyły się zawodniczki Enion Energii, którym udało się utrzymać 3. pozycję w tabeli.

Spotkanie przebiegało ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Pierwszy set należał do gospodyń, które już na samym początku wypracowały bezpieczne kilkupunktowe prowadzenie. Mocna zagrywka, skuteczny blok i atak pozwoliły łodziankom na utrzymanie przewagi do końca tej partii i zwycięstwo 25:17.

Drugi set wyglądał podobnie, tylko tym razem warunki dyktowały dąbrowianki. Budowlane co prawda odrabiały straty i zdobywały punkt kontaktowy, jednak tego seta, skutecznym atakiem i wynikiem 25:23 zakończyła Agata Pura. Trzecia partia spotkania okazała się jedną z najbardziej emocjonujących, szczególnie w końcówce. Chociaż przez większą część seta to łodzianki musiały „gonić” wynik, to po wyrównaniu 23:23 potrafiły wykorzystać odrobione straty i zwyciężyć 25:23.

Początek czwartej odsłony meczu to walka punkt za punkt, ale po pierwszej przerwie technicznej gra zdecydowanie lepiej układała się po stronie podopiecznych trenera Kawki. Dąbrowianki precyzyjnie wykorzystywały błędy gospodyń i konsekwentnie powiększały swoją przewagę, kończąc seta wynikiem 25:16.

Tie-break, do wyniku 9:3, zdecydowanie należał do Organiki. Śląskiej drużynie z pewnością pomogło pojawienie się na boisku Eweliny Sieczki, ale ani ta zmiana, ani rewelacyjne ataki Wilczyńskiej, nie zdołały uratować tej partii i MKS uległ Budowlanym 12:15.

Organika Budowlani Łódź – Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:17, 22:25, 25:23, 16:25, 15:12)

MVP meczu została: Katarzyna Zaroślińska

Pomeczowe wypowiedzi:

Magdalena Śliwa – Dziwne uczucie, bo cieszymy się po przegranym meczu. Trzecie miejsce było dla nas ważne i cieszę się, że utrzymałyśmy tę pozycję. Jestem również zadowolona z tego, że w naszej grze coś drgnęło, ponieważ niewątpliwie przeżywałyśmy kryzys. Ten mecz był dla nas niezwykle ważny przede wszystkim dlatego, że chciałyśmy się psychicznie „odbić” i zachować to trzecie miejsce. Obie rzeczy się udały i teraz zobaczymy co będzie w play offach.

Małgorzata Niemczyk – Jestem zadowolona z czwartego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Myślę, że przed sezonem tę pozycję wzięlibyśmy wszyscy w ciemno i bylibyśmy niesamowicie szczęśliwi z jego powodu. Jedno, co można powiedzieć, to że mogłyśmy mieć te parę oczek więcej. Ale jako drużyna, która dopiero się buduje i jest ze sobą zaledwie pół roku, to myślę że potrzebujemy trochę więcej czasu, aby nie oddawać frycowych punktów i żeby nie tracić gdzieś po drodze meczów. Dokonałyśmy tego i jeszcze teraz na koniec rundy odniosłyśmy zwycięstwo u siebie z Dąbrową, z którą, mam nadzieję, spotkamy się w walce o medal – to tym bardziej cieszy.

Waldemar Kawka – Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Łodzi. Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tutaj utrzymać trzecie miejsce. Nasza sytuacja w pewnym okresie była niezbyt ciekawa. Dwie porażki — wydawałoby się, że jesteśmy w głębokim kryzysie. Mieliśmy ciężką podróż do Łodzi, więc tym bardziej cieszymy się, że udało nam się obronić pozycję w tabeli. Jednocześnie można żałować, gdyż przebieg meczu był taki, że gdyby nie nasze frajerstwo pod koniec trzeciego seta, to może byłoby dla nas jeszcze lepiej.

Wiesław Popik – Zwycięstwo na pewno cieszy. Myślę, że odpowiedzieliśmy na pytania, ponieważ poszła fama, że my i Dąbrowa jesteśmy w kryzysie. Ten mecz pokazał, że żaden zespół nie jest w kryzysie, a mogą się przytrafić jakieś słabsze mecze na koniec rundy. Na pewno Dąbrowa jest zmęczona Ligą Mistrzyń i potrzebowała trochę oddechu. My zagraliśmy słabszy mecz w Mielcu, ale dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę i dalej się będziemy liczyć. Pierwszy raz gratuluję mojemu zespołowi tego, że odniósł zwycięstwo z naprawdę bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Organika Budowlani Łódź – Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza Organika Budowlani Łódź – Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza Organika Budowlani Łódź – Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza