org-ptps1Jednego zwycięstwa brakuje siatkarkom Organiki Budowlanych Łódź do awansu w rozgrywkach play off PlusLigi Kobiet. Wczoraj podopieczne trenera Wiesława Popika pokonały na własnym boisku PTPS Piłę 3:1.

Od samego początku spotkania nie brakowało w nim emocji i dramatycznych zwrotów akcji. Choć pierwszy set należał do dość spokojnych i wyrównanych, to jego końcówka zmieniła się w istny siatkarski dreszczowiec, którego zakończenie okazało się szczęśliwe dla łodzianek (35:33). W drugim secie pilanki co rusz musiały gonić gospodynie, ale to łodzianki zdołały w końcu wypracować bezpieczną przewagę, dzięki której zakończyły tę partię stosunkiem 25:20. Początek trzeciej odsłony spotkania również należał do trójkolorowych z Łodzi, jednak tym razem podopieczne trenera Adama Grabowskiego zdołały odrobić straty, wyjść na prowadzenie i w rezultacie zwyciężyć 25:22. Czwarty set rozpoczął się od zamieszania na niekorzyść łódzkiego zespołu, ale nie wybiło to z rytmu żadnej z drużyn. Tę najbardziej wyrównaną partię meczu zakończyła Julia Shelukhina (27:25), tym samym Organika wygrała całe spotkanie 3:1.

org-ptps2

W minionym spotkaniu niezaprzeczalnie mocnym punktem łódzkiej drużyny okazały się zmiany – Gratulacje dla zmienniczek. Dzisiaj bardzo dużo się ich pojawiło w naszym zespole i to nam przyniosło upragnioną wygraną przybliżającą nas do pierwszej czwórki – powiedział po meczu trener Organiki Wiesław Popik.

Mimo ostatnich porażek na boisku drużyna z Piły nie zamierza się poddać – Mamy już bardzo niewiele czasu na poprawę pewnych błędów – najbliższy mecz już w piątek. Ale nie złożymy broni i będziemy walczyć do końca. Wierzę w to, że przyjedziemy do Łodzi na piąty mecz. – mówi trener PTPS Piła, Adam Grabowski.

Organika Budowlani Łódź – PTPS Piła 3:1 (35:33, 25:20, 22:25, 27:25)

MVP: Małgorzata Niemczyk

Składy:

Organika Budowlani Łódź: Pluta, Kosek, Shelukhina, Bryda, Teixeira, de Paula, Ciesielska (L) oraz Koczorowska, Niemczyk, Zaroślińska, Nowakowska.

PTPS Piła: Kasprów, Kucharska, Wojtowicz, Kaczorowska, Kosmatka, Szczygielska, Maj (L) oraz Konieczna, Tokarska, Matyjaszek, Krawulska.

Organika Budowlani Łódź vs. PTPS Piła 3:1 Organika Budowlani Łódź vs. PTPS Piła 3:1 Organika Budowlani Łódź vs. PTPS Piła 3:1