Już w piątek (12.07) rozpoczną się na plaży Manufaktury rozgrywki turnieju Plaża Open. Przez trzy dni będzie tu można podziwiać rywalizację najlepszych siatkarzy i siatkarek plażowych w kraju.

Plaża Manufaktury to ulubione miejsce zawodników turnieju siatkarskiego. Eliminacje do Mistrzostw Polski siatkówki plażowej Plaża Open pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej będą rozgrywane w Manufakturze po raz siódmy. – To jedno z największych wydarzeń sportowych na plaży.

Przed nami dziesiąta edycja turnieju, który w tym czasie zmienił się nie do poznania – od małego, lokalnego turnieju rozgrywanego w Cieszynie, do największego cyklu turniejów w ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Od wizyt w lokalnych mediach, do relacji na żywo w otwartych kanałach Telewizji Polskiej. Od skromnej puli nagród, do liczonej w sumach sięgających 150 tysięcy złotych. Od rozgrywek amatorów, do udziału reprezentantów Polski, uczestników Igrzysk Olimpijskich w siatkówce plażowej, czy zawodników i zawodniczek znanych z występów w Plus Lidze oraz Lidze Siatkówki Kobiet w siatkówce halowej – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu.

Turniej odbywa się w różnych miastach Polski, do Łodzi zawodnicy zawitają w dniach 12-14 lipca. Następie turniej przedfinałowy pojedzie do Rybnika, a wyczekiwany Grande Finale odbędzie się w Białymstoku.

W Łodzi organizatorzy, we współpracy z miastem oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, przygotowali atrakcje dla kibiców. Już od soboty łodzianie będą mogli zobaczyć puchar i medal Mistrzów Świata zdobyty w ubiegłym roku na parkietach we Włoszech i w Bułgarii. Dla najbardziej aktywnych kibiców przygotowano nagrody i atrakcje miedzy innymi: jacuzzi, kriokomorę i strefę PKN Orlen. Najcenniejsze są jedna nagrody od Polskiego Związku Piłki Siatkowej – to vouchery na siatkarskie widowiska, dzięki którym będzie można obejrzeć na żywo kwalifikacje olimpijskie oraz łódzkie Mistrzostwa Europy Kobiet.

Łódzkie finały mistrzostw odbędą się w niedzielę, początek o godzinie 12:55, będzie je można również zobaczyć na antenie TVP Sport.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3699
Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercon Łódź 3:0 (foto)
BL6Q4054
Mistrzostwa Świata w Siatkówce: Polska – Iran 3:2 (foto)
10siatkafinal
Projekt Plażówka 2015 – XIX Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*