plaza_openJuż czwarty rok z rzędu plaża na rynku Manufaktury stanie się areną zmagań najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce. Od piątku do niedzieli (15-17.07) w Łodzi rozgrywane będą eliminacje do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Turniej Plaża Open jak zwykle będzie miał otwartą formułę: każdy ma szansę sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z najlepszymi. To trzecia w kolejności (po turniejach w Gdańsku i Rybniku) odsłona ogólnopolskiego cyklu zawodów, które następnie odbywać się będą w Zamościu, by zakończyć plażowe zmagania finałem w Białymstoku.

Łódzki etap rywalizacji przypada dokładnie w połowie cyklu: jest kluczowy dla tych, którzy gromadzili punkty w dotychczas rozgrywanych zawodach. Na plaży w Manufakturze walki na pewno nie zabraknie, choć do rywalizacji (obok wyczynowców) mogą włączyć się wszyscy chętni. – Internetowe zapisy na stronie www.beach.pzps.pl  przyjmujemy jeszcze we wtorek, do godziny 14 – wyjaśnia organizator cyklu Plaża Open, Marcin Strządała – Wiemy z doświadczeń ubiegłorocznych, że nawet w ostatniej chwili do turnieju zapisują się kolejne pary zawodników. Do godz. 12:00 zgłosiło się 67 par! Ktokolwiek chce wziąć udział w turnieju, musi tylko wykupić na miejscu licencję PZPS i mieć aktualne badania lekarskie.

Swój dorobek punktowy po dwóch turniejach cyklu z pewnością będzie chciała poprawić łodzianka Katarzyna Kociołek, aktualna mistrzyni świata w siatkówce plażowej do lat 21, liderka rankingu kobiet w tegorocznej edycji Plaża Open. Jak dotąd startowała w parze z Magdaleną Saad (również pochodzącą z Łodzi libero halowego zespołu Wisły Warszawa) oraz Martyną Wardak – prawdopodobnie z tą drugą Katarzyna Kociołek zagra na plaży w Manufakturze. O punkty powalczy również (znana z występów w hali jako zawodniczka ŁKS) Agnieszka Wołoszyn, która zagra w parze z Aleksandrą Zdon. Wśród panów na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu znajduje się para: Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz. Zawodnicy również zapowiadają swój występ w Łodzi. Z dziką kartą w turnieju na plaży Manufaktury pojawi się Michał Kądzioła, reprezentant Polski w tej dyscyplinie, który zagra w parze z Michałem Makowskim. Wśród gości honorowych turnieju, choć grać nie będą, swoją obecność zapowiadają:  były znakomity biegacz Marek Plawgo oraz siatkarscy kadrowicze sprzed lat: Marcin Prus i Robert Szczerbaniuk.

W jaki sposób turniej w Manufakturze może pomóc zawodnikom wywalczyć mistrzostwo Polski? Przez cały sezon siatkarze plażowi zbierają punkty w turniejach rangi krajowej PZPS. Tych zawodów jest dziewięć dla panów i sześć dla kobiet: pięć z nich to turnieje w cyklu Plaża Open. Do ostatniego etapu, decydującego o tytule mistrzowskim (rozegrany będzie w miejscowości Września na zakończenie lata, z udziałem kadrowiczów) zakwalifikują się 24 męskie i 16 damskich zespołów, które uzbierały najwięcej punktów we wszystkich turniejach sezonu. A zatem ważne jest uczestnictwo w całym cyklu Plaża Open – również na plaży w Manufakturze.     

Każdy weekend z Plażą Open to ogromna dawka siatkówki plażowej na najwyższym poziomie. W piątek odbywają się eliminacje, zaś w sobotę i niedzielę turniej główny, w którym stratuje po szesnaście par w rozgrywkach kobiet i mężczyzn. Obok zmagań organizatorzy planują również wiele atrakcji dla kibiców. Jest wśród nich m.in. turniej VyllejBallon, w którym tradycyjną piłkę zastępuje balon wypełniony wodą. Rozgrywany jest także Mecz Gwiazd, a solidną dawkę dobrego humoru zapewnia jeden z członków kabaretu Łowcy.B – Bartosz Gajda. Odbywa się również wiele konkursów, a wśród nich „dzika bomba”, wieszanie prania czy zakładanie zamrożonej koszulki. Już w czwartek od godz. 14.00 na plaży w Manufakturze mile widziani są uczestnicy turnieju amatorskiego, natomiast kwalifikacje Plaża Open rozpoczną się w piątek. Niedzielne finały po raz kolejny będą transmitowane przez wieloletniego patrona medialnego turnieju – TVP Sport.

PROGRAM TURNIEJU PLAŻA OPEN W MANUFAKTURZE:
Czwartek (14.07), godz.14.00-18.00  – Turniej amatorski, wstęp wolny (więcej informacji: www.plazaopen.pl/amator); 
Piątek (15.07), godz.10.00–18.00 – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, kwalifikacje do turnieju głównego. Animacje, konkursy i zabawy dla kibiców;
Sobota (16.07), godz.10.00-18.00 – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn, turniej główny; godz.15.00 – Bartosz Gajda Szoł (Łowcy.B), czyli turniej VyllejBallon, dla zainteresowanych „Dzika Bomba” o 17.45; godz. 16.00 Mecz Gwiazd, czyli Volley Star vs. Łódź;
Niedziela (17.07), godz.10.00 – Półfinały; godz. 12.00 – Warsztaty i spotkanie z Gwiazdą; godz. 14.00 – Finał Kobiet, transmisja w TVP Sport; godz. 15.00 – Finał Mężczyzn, transmisja w TVP Sport;

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lals15
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 15 kolejka (foto)
e4d436d5804d75a3bc073b057f17de69
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka
Sztab trenerski Grot Budowlanych Łódź na sezon 2020/2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*