organikalodzOrganika Budowlani Łódź, czwarta drużyna fazy zasadniczej Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet, niespodziewanie wygrała finałowy turniej Pucharu Polski rozegrany w poznańskiej hali „Arena”.

Najpierw łodzianki rozprawiły się z obrońcą trofeum i zarazem liderem ekstraklasy Aluprofem Bielsko-Biała, a następnie wygrały finałową batalię z aktualnym mistrzem kraju Muszynianką Muszyna.

Oba mecze zakończyły się stosunkiem setów 3:1, choć niedzielny finał mógł trwać jeszcze krócej. W trzeciej partii, przy stanie 2:0 w setach, po znakomitej zmianie Dominiki Koczorowskiej, łodzianki objęły prowadzenie 22:20. Jednak czas wzięty przez trenera Serwińskiego wyraźnie wybił nasze zawodniczki z rytmu. Rywalki bardzo skutecznie zagrały blokiem i zdobywając pięć punktów z rzędu przedłużyły swoje nadzieje na ostateczne zwycięstwo.

Do połowy czwartego seta gra była wyrównana i mogło się wydawać, że mistrzynie Polski doprowadzą do tie-breaka. Z czasem jednak łodzianki osiągnęły kilkupunktową przewagę i schodziły na przerwę techniczną przy stanie 16:12. W końcówce partii Muszynianka częściowo odrobiła straty, na szczęście jednak Organika wyciągnęła wnioski z poprzedniego seta i tym razem nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano łódzką atakującą Katarzynę Zaroślińską.

Siatkarki prowadzone przez Wiesława Popika nie tylko zdobyły cenne trofeum, ale także – jako pierwsza polska drużyna – zapewniły sobie miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Ponadto w ręce znakomicie przygotowanych łódzkich siatkarek powędrowało aż pięć nagród indywidualnych: dla najlepszej rozgrywającej (Marta Pluta), blokującej (Luana De Paula), przyjmującej (Katarzyna Ciesielska), atakującej (Katarzyna Zaroślińska) oraz dla MVP turnieju (Karolina Kosek).

Organika Budowlani Łódź – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20)

Organika Budowlani Łódź – Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 25:23, 17:25, 25:22)