DSC0881317 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet rozpoczęła się runda play-off, w której nie obyło się bez sensacji. Główny faworyt do złotego medalu – drużyna Dzikusy, dość niespodziewanie musiał uznać wyższość zespołu Stacja Nowa Gdynia. Obydwie drużyny stworzyły piękne i emocjonujące pięciosetowe widowisko. Bliżej udziału w finale rozgrywek są również siatkarki Jutrzenki, które pokonały 3:1 Dream Team. W rywalizacji o utrzymanie pierwsze zwycięstwo odniosły zawodniczki Acero Lamii po szybkim zwycięstwie w trzech setach nad Juniorem Piątkowisko.

Podczas XVI kolejki poznaliśmy finalistów ekstraklasy mężczyzn. O złote medale zagrają siatkarze PGE S.A., którzy w półfinale ponownie pokonali Iskrę, tym razem 3:1 oraz obrońcy tytułu – zawodnicy TKKF Dzikusy zwyciężając dwukrotnie 3:1 zespół Piazza Cafe. Wielki finał odbędzie się 14 kwietnia. Drużyna Fantom zagwarantowała sobie walkę o piątą lokatę nie tracąc nawet seta w konfrontacji przeciwko ekipie Cyrańskich.

W I lidze kobiet kolejny krok do awansu zrobił zespół Wyborowe wygrywając pewnie 3:0 mecz przeciwko Energii. Z walki o pierwsze miejsce premiujące awansem, nie rezygnują zawodniczki Dzikusów II, które po zwycięstwie 3:1 nad Tsunami tracą do lidera 3 pkt. Dużą sensację sprawiły siatkarki ZSO 4 pokonując dość przekonująco w trzech setach drużynę Salos Wodna, prowadząc tym samym w rywalizacji o piąte miejsce. Należy podkreślić, iż było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu w tym sezonie.

W I lidze mężczyzn wyłonione zostały pary II rundy play-off. Walka o pierwsze miejsce, a tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej toczyć się będzie pomiędzy drużynami Itaka Film oraz Lozamet. Ci pierwsi mimo porażki 3:0 utrzymali wysoką przewagę z pierwszego spotkania przeciwko ekipie Bejłocz, natomiast Lozamet po raz drugi zwyciężył Ventę PAO.

W II lidze mężczyzn mimo ambitnej walki nie udało się drużynie SWSPiZ odrobić strat z pierwszego spotkania przeciwko Czarnym. Zwycięstwo tych pierwszych dopiero po tie-breaku satysfakcjonowało zespół Czarni, którym udział w finale gwarantowały wygrane dwa sety. O awans zagrają przeciwko siatkarzom Sokoła II, którzy dwukrotnie okazali się lepsi od Bruklandu wygrywając oba mecze 3:1.

Bezpieczną przewagę w tabeli III ligi mężczyzn utrzymał zespół Volley Centrum pokonując w przekonywujący sposób 3:0 zawodników Wild Boyz. Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje drugi w klasyfikacji Dell, który również bez straty seta zwyciężył drużynę ZWiK. W rywalizacji play-off o dodatkowe miejsca w II lidze niespodziewanie górą drużyny niżej sklasyfikowane, które wygrały swe spotkania po 3:0. Frontica zwyciężyła zespół Warecka, siatkarze Pickup Diablo okazali się lepsi od ŁKSG, a Junior triumfował w meczu przeciwko Szybkim i Wściekłym.

Na następną kolejkę zapraszamy 24.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).