2a21 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym faworyt drużyna Acero pokonała 3:1 Junior Piątkowisko. Pozostałe zespoły zgodnie z regulaminem ligi rozegrają swoje mecze w innym terminie.

XI kolejka spotkań przyniosła zmianę lidera ekstraklasy mężczyzn. Drużyna Iskra, prowadząca w rozgrywkach niemal przez cały sezon, musiała uznać wyższość zespołu PGE ulegając gładko w trzech setach i spadając tym samym na trzecią pozycję w tabeli. Nowym liderem został ubiegłoroczny triumfator ligi drużyna Dzikusy, wygrywając pewnie swoje spotkanie przeciwko zespołowi Fantom.

W I lidze kobiet ponownie na prowadzeniu drużyna Wyborowych, która bez straty seta zwyciężyła Energię Pabianice. Również wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy zajmującymi trzecią lokatę siatkarkami Tsunami a zespołem ZSO 4.

Bardzo ciekawie w I lidze mężczyzn, w której wiele niespodzianek i emocjonujących pojedynków. Niewątpliwą sensacją jest pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Volley Teamu 3:1 nad aspirującą do gry w pierwszej czwórce drużyną Sbornej. Po interesującym i zaciętym spotkaniu pomiędzy zespołami Bejłocz i Venta PAO górą ci pierwsi, zwyciężając 3:2. Dość niespodziewanie ciężkie warunki postawili zawodnicy GRID Volley, ulegając dopiero po tie-breaku drużynie Bez nazwy.

W II lidze mężczyzn również pięć setów w meczu drużyn zajmujących trzecią i czwartą pozycję w tabeli. Zwycięsko z tej potyczki wyszli Czarni, zamieniając się pozycjami z zespołem Brukland. Niespodzianka w spotkaniu pomiędzy Energeo a siatkarzom AMC, którzy przegrywając 3:1 mocno zmniejszyli swoje szanse na grę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W III lidze mężczyzn kolejna porażka drużyny Pickup Diablo, która przed sezonem typowana była do roli faworyta. Tymczasem w spotkaniu przeciwko Wild Boyz nie ugrała nawet seta. Jako sensację należy uznać zwycięstwo 3:1 znacznie niżej sklasyfikowanego zespołu Znów My nad zawodnikami Elma-RK.

Na następną kolejkę zapraszamy dopiero feriach zimowych 18.02.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).