DSC_00965 lutego w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się X kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach, ponad 600 zawodniczek i zawodników w pięciu ligach wznowiło swoją przygodę z siatkówką amatorską. Już po pierwszych meczach widać było, że zespoły, które słabiej rozpoczęły sezon, odrobiły zaległości treningowe podczas ferii zimowych i niezwykle skoncentrowane przystąpiły do drugiej części rywalizacji.

W Ekstraklasie kobiet największą niespodziankę sprawiła drużyna Junior Piątkowisko, która odebrała dwa sety faworyzowanej drużynie Dream Team (2:3). W innym meczu Jutrzenka Bychlew gładko przegrała z Cehini (0:3), co oznacza, że miejsce w pierwszej czwórce zapewniły sobie TKKF Dzikusy I, Acero Lamia oraz Cehini. O czwarte premiowane miejsce, już za tydzień w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, zawalczą „korespondencyjnie” Jutrzenka w meczu z Juniorem oraz Dream Team w meczu z TKKF Dzikusy II.

W Ekstraklasie mężczyzn wszystkie spotkania rozstrzygnięte zostały dopiero w piątych setach. O ile do przewidzenia był wynik spotkania Piazza Cafe – Fundacja Jaś i Małgosia (zwycięstwo wicelidera Piazza Cafe), o tyle sporym zaskoczeniem było zwycięstwo Lozametu z Iskrą. Swój pierwszy punkt w tym sezonie zdobył zespół Cyrańscy Team, który wygrał dwa sety w spotkaniu z Bejłoczem.

W I lidze znów ogromne „zagęszczenie” w tabeli. Niespodziewane zwycięstwa Uniwersytetu Medycznego z PKO Bankowy OFE (3:2) oraz Venta PAO z LUKS Sokół Rzgów I (3:2) sprawiły, że aż 7 z 8 zespołów ma realne szanse zakwalifikować się do najlepszej czwórki, która będzie walczyła o awans do ekstraklasy.

W II lidze pierwsze zwycięstwo za trzy punkty odniosła drużyna SWSPiZ (3:0 z AMC) i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. W tej lidze praktycznie awans do najlepszej czwórki zapewniły sobie zespoły Itaka Film i Energeo. O kolejne dwa premiowane miejsca walka będzie na pewno trwała do końca, bo praktycznie wszystkie pozostałe zespoły mają jeszcze szansę na awans.

W III lidze coraz słabiej spisuje się Pickup Diablo – zespół wskazywany przed sezonem jako pewny faworyt do awansu, który przegrał kolejny mecz, tym razem ze ZWiK (1:3) i którego szanse na zajęcie dobrego miejsca przed rundą play-off bardzo zmalały. Coraz lepiej spisuje się drużyna LKS Słowik, która pokonała Delectę (3:1) i praktycznie zapewniła sobie miejsce w pierwszej ósemce. Ostatnim akcentem sobotniej rywalizacji było spotkanie pomiędzy drużynami Warecka ZSP 20 a ŁKS Głuchych (3:1). I choć grały zespoły zajmujące ostatnie miejsca w tabeli, to takiego pokazu ambicji, ogromnego zaangażowania i walki o każdą piłkę dawno nie oglądaliśmy.

Na następną kolejkę rozgrywek, zapraszamy już 12 lutego (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)