dzka_amatorska_liga_siatkwki_-_8_kolejka_20111204_200238406414 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się X kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet sensacyjnie zakończyło się spotkanie pomiędzy liderem rozgrywek, a czwartym zespołem ligi. Niżej sklasyfikowane siatkarki Cehini po bardzo emocjonującym widowisku pokonały 3:2 drużynę Dzikusy I. Jest to pierwsza porażka tego zespołu w tym sezonie, który zdecydowanie i niezagrożenie przewodzi stawce. Z pozostałych pojedynków zwycięsko wyszły zespoły zajmujące wyższe miejsce w tabeli, i tak Jutrzenka wygrała 3:1 z Acero, natomiast drużyna Dream Team bez straty seta pokonała zespół Junior Piątkowisko.

W Ekstraklasie mężczyzn również niespodzianki. Drużyna Piazza Cafe udanie zrewanżowała się Iskrze za ubiegłotygodniową porażkę w finale Pucharu Ligi, wygrywając niezwykle zacięte i stojące na wysokim poziomie, pięciosetowe spotkanie. Porażki lidera nie wykorzystał goniący Iskrę w tabeli zespół Dzikusy, który również po tie-breaku uległ, drugi raz w tym sezonie, drużynie PGE. Po dziesięciu kolejkach spotkań sytuacja na szczycie tabeli jest niezwykle ciekawa i zapewne do końca rundy zasadniczej trwać będzie walka o jak najlepsze miejsce przed rundą play-off.

W I lidze kobiet kolejny mecz bez wygranego seta zespołu ZSO nr 4. Tym razem debiutujące w lidze zawodniczki uległy drużynie Tsunami. Również 3:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy zespołem Dzikusy II, a siatkarkami Salos Wodna. Dzięki zwycięstwu Dzikusy II powróciły na fotel lidera I ligi kobiet.

W I lidze mężczyzn po X kolejce spotkań sytuacja w czołówce tabeli nie uległa zmianie. Jednak nie obyło się bez niespodzianek, do których zaliczyć trzeba zwycięstwo 3:1 zespołu Bez nazwy nad Ventą PAO. W bezpośredniej walce o czwarte miejsce górą drużyna Bejłocz, która wygrywając, także w czterech setach, z ekipą Sborna zajęła jej dotychczasową lokatę. Pewnie i bez straty seta zakończyły swoje mecze drużyny przewodzące stawce – Itaka Film oraz Lozamet.

W II lidze mężczyzn doszło do dwóch emocjonujących spotkań, w których do wyłonienia zwycięscy potrzebny był piąty set. Dość niespodziewanie drugi mecz w tym sezonie przegrała Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania ulegając 2:3 lepiej dysponowanej drużynie Brukland. Mimo porażki siatkarze SWSPiZ niezagrożenie przewodzą stawce. Takim samym stosunkiem zakończyła się konfrontacja zespołów AMC oraz Piwożłopy, z której zwycięsko wyszli ci drudzy.

W III lidze w meczu decydującym o miejscu w pierwszej czwórce zespół Della pokonał Pickup Diablo 3:0. Na dobrą postawę zawodników bez wątpienia wpłynęła obecność żywo dopingującej grupy kibiców – wychowanków z łódzkiego Domu Dziecka nr 5, którzy w ten sposób mieli okazję zrewanżować się Dellowi za całoroczną pomoc i wsparcie dla ich placówki. Gratulacje należą się również drużynie Dobroń kadeci, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując 3:0 zespół A-ZSP 3.

Na następną kolejkę zapraszamy już 21.01.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)