siatkowkalkssSiatkarki ŁKS Łódź pokonały w wyjazdowym meczu wicelidera tabeli MMKS Łęczyca 3:2. Było to 11 ligowe zwycięstwo z rzędu łodzianek i zarazem pierwszy stracony punkt w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Radość ze zwycięstwa po zaciętym meczu była jednak ogromna.

– Grało nam się dosyć ciężko, gra toczyła się punkt za punkt. Po tym stosunkowo łatwo wygranym secie coś się zacięło. Do połowy seta kontrolowałyśmy jeszcze sytuację, ale potem przegrałyśmy. Udało się doprowadzić do tie-breaka, byłyśmy bardzo zmotywowane, podniosłyśmy się i wygrałyśmy. Mecz z pewnością był ciekawy dla kibiców – mówiła po spotkaniu Katarzyna Bakuła. Łodzianki straciły w sobotę pierwszy punkt w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Do tej pory straciły tylko dwa sety w dziesięciu spotkaniach, wszystko wygrywając za trzy punkty. – Fajnie byłoby wygrywać wszystko łatwo i gładko. Jednak taki dreszczyk emocji też będzie dla nas korzystny, przed decydującymi meczami nie będziemy się czuły już tak pewnie – przyznaje skrzydłowa ŁKS. – Dziś było o wiele mniej błędów w przyjęciu niż zazwyczaj, za to paradoksalnie gorzej zagrałyśmy w ataku. Przeciwniczki postawiły wysoki blok, miałyśmy problemy z komunikacją – choroba nas trochę rozłożyła w ostatnich tygodniach i brakowało wspólnych treningów – dodaje Katarzyna Bakuła.

MMKS Łęczyca – ŁKS Łódź 2:3
(19:25, 25:23, 25:22, 14:25, 13:15)

Składy zespołów:
MMKS Łęczyca: Kaczmarek, Kłodzińska, Śnieżewska, Grabarczyk, Czarnecka, Gajewska, Kurzdym (libero) oraz Malicka
ŁKS Łódź: Chojnacka, Szyda, Góra, Żmudzińska, Chmielewska, Mielczarek, Markiewicz (libero) oraz Banasiak, Pokora, Bakuła i Kucharska (libero)

5 lutego w Skierniewicach łodzianki rozegrają zaległe spotkanie z MKS VIS. Niezaleznie od wyniku tego meczu ŁKS ma już zagwarantowane pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, z którego 12 lutego przystąpi do fazy play-off.

/mat.pras. ŁKS Łódź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Commercecon Łódź w Sukcesji (foto)
3lals5
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 – 5 kolejka (foto)
5saaa
Finał Mikstów – Projekt Plażówka 2013 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*