_DM30368Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym spotkaniu drugiej rundy z zespołem USA. Mecz odbył się w środę, 10 września, w łódzkiej Atlas Arenie.

Od pierwszej minuty meczu obie drużyny grały bardzo skoncentrowane. Niestety w pierwszych setach lepsi okazali się goście zza oceanu. Po dziesięciominutowej przerwie Polacy rozpoczęli atak, dzięki czemu zapisali set na swoje konto. Niestety w ostatecznym rozrachunku drużyna USA okazała się lepsza.

W czwartek, 11 września godz. 20:15 Polacy zagrają z Włochami.

Polska – USA 1:3 (27:29, 22:25, 27:25, 23:25)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Mika, Zatorski (libero) oraz Kubiak, Drzyzga, Konarski, Możdżonek

USA: Anderson, Sander, Lee, Lotman, Christenson, Holt, E. Shoji (libero)