BL6Q4986Po emocjonującym spotkaniu Polacy pokonali w Atlas Arenie drużynę Francji. Tym sposobem z drugiego miejsca awansowali do kolejnej rundy Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn.

Miejsce kontuzjowanego Winiarskiego zajął Mateusz Mika. Nasi zawodnicy dobrze weszli w grę i pierwszy set zakończyli wynikiem 25:18. Rozluźnienie w obu drużynach spowodowało, że kolejną rozgrywkę wygrali przeciwnicy. Dwa kolejne sety i znów raz wygrana Polaków, raz Francji. Na szczęście nasi reprezentanci spięli się na ostatnie minuty i ostatecznie wygrali 3:2.

Kolejnymi przeciwnikami Polaków na mistrzostwach będą drużyny Brazylii (16 września) i Rosji (18 września).

Polska – Francja 3:2 (25:18, 21:25, 25:23, 22:25, 15:12)

Polska: Drzyzga (4), Wlazły (13), Kłos (7), Nowakowski (3), Mika (17), Kubiak (10), Zatorski (libero) oraz Konarski (11), Zagumny (1), Buszek (6), Wrona (2), Możdzonek (2).

Francja: Toniutti, Rouzier (5), Le Goff (1), Le Roux (6), Tillie (1), N’Gapeth (2), Grebennikov (libero) oraz Marechal (15), Jaumel (3), Sidibe (21), Tuia (7), Lafitte (6).