2009-08-20_17-24-00Łódź okazała się mało przyjazna dla polskich siatkarzy. W drugim meczu w Atlas Arenie biało-czerwoni ponownie ulegli reprezentacji Kuby, tym razem 1:3.

Do pierwszej przerwy technicznej na prowadzeniu byli biało-czerwoni jednak tuż po wznowieniu gry kubańczycy odskoczyli na trzy punkty. Następnie z każdą akcją przewagę zwiększali aż na tablicy wyników pojawiło się 12:17. Przy stanie 14:20 pierwszy skuteczny blok postawili Polacy, a w polu zagrywki pojawił się Kurek. Niestety nawet on nie zagroził rywalowi swoim serwisem i goście byli coraz bliżsi wygranej. W tym momencie biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu i o czas poprosił szkoleniowiec Kuby. Po wznowieniu gry szybko dwa punkty zapisali na swoim koncie goście i mieli piłkę setową. Jedną akcję zdołali wybronić biało-czerwoni, lecz po zagrywce Jarosza w siatkę partia zakończyła się zwycięstwem Kuby 19:25.

Punktowy przebieg seta: 1:2, 3:2, 6:4, 8:7, 8:11, 12:17, 15:22, 18:22, 18:24, 19:25.

Od początku partii kubańczycy robili co chcieli, a biało-czerwoni nie potrafili znaleźć żadnej recepty na wygraną. Podobnie jak w pierwszym secie, tak i w drugim biało-czerwoni w decydujące fazie seta zdobyli trzy punkty z rzędu jednak przerwa dla Kubańczyków przywróciła poprzedni stan gry. Rywale utrzymywali prowadzenie i spokojnie wygrali 22:25.

Punktowy przebieg seta: 2:5, 5:8, 10:15, 13:17, 17:19, 19:21, 22:25.

W końcu obudzili się Polacy i to oni zaczęli dyktować warunki. Po bloku Plińskiego zeszli na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Po asie serwisowym Gruszki było już 14:9, a po ataku tego samego zawodnika 21:18. Chwila rozkojarzenia w polskiej ekipie i Kuba wyrównała na 21:21. Blok Możdżonka, as serwisowy Bartmana i po chwili biało-czerwoni mieli piłkę setową. Partię zakończył Simone atakiem w siatkę.

Punktowy przebieg seta: 3:4, 8:6, 11:7, 14:9, 16:13, 18:15, 20:17, 21:18, 21:21, 24:21, 25:22.

Czwartą odsłonę meczu Kuba rozpoczęła od asa serwisowego. Później gra toczyła się punkt za punkt. Po ataku Piotra Gruszki było 8:9 i od tego momentu kubańczycy zaczęli wychodzić na prowadzenie. Ataki rywala, bloki na naszych zawodnikach i coraz wyższe prowadzenie gości. Zero odpowiedzi ze strony biało-czerwonych pozwoliło szybko zakończyć Kubie mecz 16:25.

Punktowy przebieg seta: 0:2, 2:3, 4:5, 6:8, 8:10, 12:16, 13:18, 14:23, 16:25.

Polska – Kuba 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 16:25)