aDSCN2450Nie pomógł polskim siatkarzom doping w Atlas Arena. Nasi sportowcy przegrali w trzech setach z reprezentacją Kuby w pierwszym meczu w Łodzi. Jutro rewanż.

Lepiej mecz rozpoczęli Kubańczycy. Od początku wyszli na prowadzenie, a po kolejnym już bloku na Gruszce na tablicy wyników wyświetlało się 7:11. Świetnie w polu zagrywki radził sobie Ruciak, dzięki któremu biało-czerwoni odrobili straty. Wciąż w ataku nie mógł przebić się Piotr Gruszka, dlatego Castellani postanowił wprowadzić na boisko Jarosza. Dwa asy serwisowe kapitana Kuby wyprowadziły rywali na prowadzenie 19:23. Następnie przyjęcie Polaków na drugą stronę pozwoliło gościom zdobyć 24 punkt. Biało-czerwoni bronili się m.in. po kontrze Kurka, jednak skuteczny atak Kubańczyka zakończył partię. W pierwszym secie Polacy niezdobyli żadnego punktu po bloku, przy czterech rywala.

Punktowy przebieg seta: 2:5, 7:10, 11:16, 15:16, 18:20, 19:22, 21:25.

Przed pierwszą przerwą techniczną Polacy nie dawali zbudować przewagi rywalowi, a schodząc z boiska na przerwę prowadzili 8:7. Później tracili tylko jeden punkt do Kubańczyków, a następnie wyrównali na 15:15.Wchodząc w decydującą fazę seta ponownie Kuba objęła prowadzenie 16:19. Po błędzie gości ponownie biało-czerwoni tracili jeden punk, a o czas poprosił trener Kuby. Skuteczny atak Ruciaka i Polacy nie dawali za wygraną, a po błędzie rywala był remis 22:22. Nie wykorzystali jednak możliwości wygranej i nie zagrozili Kubie w żaden sposób. Po zagrywce Leala poważne problemy mieli biało-czerwoni i niestety blok na Ruciaku zakończył seta.

Punktowy przebieg seta: 1:2, 10:11, 13:14, 16:19, 20:21, 22:25.

Trzeciego seta Polacy rozpoczęli w Łomaczem na rozegraniu. Gra toczyła się punkt za punkt, a po pierwszym punktowym bloku biało-czerwonych było 6:4. Trzy punktowe prowadzenie szybko roztrwonili i ponownie był remis (9:9).Gruszka obił blok, Bartman posłał piłkę w aut, po bardzo mocnej zagrywce Simone’a biało-czerwoni atakują daleko poza końcową linią i na tablicy wyników 11:13. Zareagował na to trener Castellani zwołując do siebie siatkarzy. Ryzykowny atak Bartmana i aut rywala doprowadziły do remisu. Tuż przed przerwą techniczną rywal zdobył dwa punkty i zawodnicy zeszli z boiska przy stanie 14:16. Po wznowieniu gry ponownie punkt zdobyli goście i o czas poprosił szkoleniowiec Polski. Wskazówki trenera nie pomogły i już było 14:19. Pojedynczy blok Ruciaka, as serwisowy tego samego zawodnika i kilka punktów drobionych. Po autowym ataku Kubańczyka było już 20:21. Simone skutecznie zaatakował ze środka, lecz później inny kubańczyk zaatakował w siatkę i był remis 22:22. Po błędzie sędziego rywal miał piłkę setową. Serwując w siatkę oddali punkt polakom za darmo, lecz za chwile mieli następną okazję skończyć mecz. Po dłuższej akcji Gacek nie zdołał wybronić ataku rywala i mecz zakończył się 3:0.

Punktowy przebieg seta: 2:2, 4:2, 5:4, 8:5, 9:9, 10:11, 11:14, 14:14, 14:16, 14:19, 17:20, 19:21, 22:23, 24:26.

Polska – Kuba 0:3 (21:25, 22:25, 24:26)