GrzegorzLomaczofPGESKRABelchatowreceivesZa nami drugi dzień Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej odbywających się w Atlas Arenie. Kolejny raz faworyci nie zawiedli. Swoje pojedynki zwyciężyły drużyny Zenitu i Skry.

W pierwszy pojedynku Zenit Kazań nie miał jakichkolwiek problemów z pokonaniem chińskiej drużyny Shanghai Volleyball Club. Pierwszy set, wygrany do 15, trwał zaledwie 21 minut. W kolejnym ponownie Rosjanie okazali się zdecydowanie lepsi. Dopiero trzeci set wywołał jakiekolwiek emocje, Azjaci walczyli, jednak ulegli 25:21.

Zenit Kazań – Shanghai Volleyball Club 3:0 (25:15, 25:16, 25:21)
Zenit: Anderson (10 pkt.), Wolwicz (3), Leon (9), Butko (2), Samojlenko (7), Michajłow (14), Werbow (libero) oraz L. Alekno (0), Aleksiew (5), Pantelejmonienko (1), Krotkow (libero)
Shanghai: Gu (5 pkt.), C. Zhang (5), Zhan (3), Jiang (5), B. Zhang (0), Z. Zhang (6), Ren (libero) oraz Zhong (7), Wang (2), Rao (1)

joomplu:132521

Niespodziewanie drugi mecz rozpoczął się od przegranego seta Skry Bełchatów. Goście z Argentyny zwyciężyli 25:23. Na szczęście kolejne sety Polacy zagrali wyśmienicie i zwyciężyli kolejno do 15, do 21 i do 19. Warto nadmienić, że naprzeciw siebie stanęli bracia Penczew. Nikołaj okazał się zdecydowanie lepszy od Rozalina i poprowadził Skrę do zwycięstwa.

PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:19)
Skra: Lisinac (17 pkt.), Wlazły (14), Bednorz (17), Czarnowski (2), Ebadipour (0), Łomacz (2), Piechocki (libero) oraz Janusz (0), Kłos (6), Romac (0), N. Penczew (9)
Personal: Gauna (4 pkt.), R. Penczew (7), Theo Lopes (16), Nikic (3), Crer (5), Galdon (0), Gonzalez (libero) oraz Lioca (0), Hernandez (0), Patti (0), Arroyo (1)

Po tych rozstrzygnięciach wiadomo już, że Skra i Zenit zagrają w półfinałach, które odbędą się 16 grudnia w Krakowie. Wcześniej jednak, 14 grudnia, w Łodzi odbędą się ostatnie pojedynki grupowe – o godz. 17:30 Shanghai VC – Personal Bolivar i o 20:30 PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań.