7si3314 i 15 czerwca rozegrane zostały kolejne zawody tegorocznego cyklu Projekt Plażówka pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

W III Turniejach XVIII edycji rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi wystartowały 52 pary. Tym razem boiska przy ul. Dąbrówki gościły mniejszą liczbę par, gdyż w tym samym czasie siatkarki i siatkarze rywalizowali także podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Gdańsku, finałów województwa kadetek i kadetów oraz eliminacji Mistrzostw Polski we Wrześni. Niższa frekwencja nie oznaczała jednak mniejszych emocji. Dodatkowo sobotni turniej męski „uatrakcyjniały” warunki atmosferyczne, które w przeciągu dnia zmieniały się kilkakrotnie, a siatkarze rywalizowali zarówno w ciepłych promieniach słonecznych jak i w mroźnym, uciążliwym deszczu.

Po wielu interesujących spotkaniach do półfinału przebojem awansowała młoda para pochodząca z Białegostoku, a obecnie trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego pod okiem trenera Andrzeja Piotrowskiego – Damian Jakubiuk/ Piotr Nowik, w którym zmierzyła się z duetem Adam Herbich oraz Adam Ojrzyński. Pierwszy set to kontynuacja bardzo dobrej gry siedemnastolatków z SMSu, która zaowocowała zwycięstwem 15:11, jednak w drugiej partii bardziej doświadczeni Herbich i Ojrzyński nie zamierzali łatwo „sprzedać skóry” i dzięki skuteczniejszej grze wyrównali stan rywalizacji zwyciężając również 15:11. W ciekawym i emocjonującym decydującym secie, losy spotkania, a tym samym awansu do finału ważyły się do ostatniej piłki. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowała para Jakubiuk/ Nowik zwyciężając 15:13. W drugim półfinale spotkały się pary Mateusz Skoneczny/ Tomasz Narowski oraz niepokonani tego dnia Jarosław Borowski/ Kamil Kosiorek. W obu partiach tego pojedynku niewielką przewagę utrzymywali Ci drudzy co pozwoliło im triumfować 15:12, a następnie 15:11 i bez straty seta awansować do finałowego pojedynku.

W meczu o trzecią lokatę obie pary wspólnie zadecydowały, iż rozegrają jedną decydującą partię, w której od początku dominowali Mateusz Skoneczny oraz Tomasz Narowski, których wspiera Biuro Podróży Sol Travel, Fit Fabric oraz Trucht.com. Duet Herbich/ Ojrzyński próbował nawiązać walkę, jednak dystans do prowadzącej dwójki tylko rósł, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Skonecznego i Narowskiego 21:13. Finał to spotkanie dwóch niepokonanych tego dnia zespołów czyli Jarosława Borowskiego i Kamila Kosiorka oraz zaledwie siedemnastolatków Damiana Jakubiuka i Piotra Nowika. Pierwszy set lepiej rozpoczęli młodzi zawodnicy z SMS a dzięki wygranej 15:9 zrobili duży krok do zwycięstwa w całym turnieju. W drugiej partii kilka udanych akcji zakończonych przez bardziej doświadczoną dwójkę Borowski/Kosiorek pozwoliło im uwierzyć iż zdołają jeszcze odwrócić losy finału. Set zakończony 11:15 oznaczał ciąg dalszy emocji w decydującej rozgrywce tie-breakowej, która był najbardziej wyrównaną i trzymającą w napięciu partią. Ostatecznie triumfowała para Nowik/Jakubiuk 15:13 zwyciężając tym samym III turniej eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Dzięki bardzo dobremu występowi i dotarciu aż do finału turnieju Jarosław Borowski awansował na drugie miejsce rankingu Projekt Plażówka 2014 natomiast Kamil Kosiorek na piątą lokatę. Prowadzi niezmiennie Dariusz Migdal.

Po sobotnim turnieju mężczyzn w niedzielny poranek do rywalizacji przystąpiły kobiety. W pierwszym półfinale, w którym zmierzyły się pary Chojnacka/Klajman oraz Mastalerz/Zielińska w obu partiach lepszymi okazały się te pierwsze. Drugi mecz półfinałowy to pojedynek dwóch warszawskich duetów, z których aż trzy siatkarki to zawodniczki drugo ligowego zespołu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w ubiegłym sezonie rywalizował z Łódzkim Klubem Sportowym. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł duet Karasiewicz/Zdon pokonując parę Balcerowicz/Wawrzyńska. Te drugie porażkę w półfinale wynagrodziły sobie bardzo dobrą postawą w meczu o III miejsce w którym bez problemów 2:0 pokonały łódzką dwójkę Mastalerz/Zielińska. Finałowe spotkanie przyniosło więcej emocji, gdyż do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. Łodzianki Agnieszka Chojnacka i Kamila Klajman były tego dnia także gościnne dla zawodniczek z Warszawy i ostatecznie triumfowały w trzeciej partii oraz w całym turnieju siatkarki Joanna Karasiewicz i Aleksandra Zdon. Na pocieszenie drugie miejsce w turnieju pozwoliło Kamili Klajman awansować na trzecią pozycję w rankingu Projekt Plażówka 2014, natomiast zwyciężczynie III turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezeydenta Miasta Łodzi przesunęły się na piąte i szóste miejsce. Na prowadzeniu pozostaje Barbara Sroka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wyjątkowo ciekawie zapowiadające się kolejne zawody Projektu Plażówka. Już w najbliższy czwartek 19.06.2014 XII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą w Burzeninie, a w sobotę 21.06.2014 II Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Półfinały mężczyzn
Nowik/Jakubiuk – Herbich/Ojrzyński 2:1 (11, – 11, 13)
Borowski/Kosiorek – Skoneczny/Narowski 2:0 (12, 11)

O III miejsce
Skoneczny/Narowski – Herbich/Ojrzyński 21:13

Finał
Nowik/Jakubiuk – Borowski/Kosiorek 2:1 (9, -11, 13)

Karasiewicz/Zdon – Chojnacka/Klajman 2:1

Kolejność końcowa III turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi mężczyzn