ZuzelW dniu 17.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się trzecia kolejka rozgrywek XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W trakcie sportowych zmagań grających zawodników i zawodniczki odwiedził Pan Bogusław Adamski – Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Podczas III kolejki spotkań sporo meczów zostało przełożonych ze względu na udział łódzkich zespołów w Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich. Natomiast zawodniczki ŁKS Głuchych pojechały do Radomia na Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojek. W meczu na szczycie Ekstraklasy kobiet pomiędzy liderem, zespołem Żużel-Fan.pl a UKS Fuks Sulejów siatkarki obu ekip stworzyły interesujące widowisko, którego rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w piątym secie. W tie-breaku lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Sulejowa, które dzięki zwycięstwu 3:2 zrównały się punktami w tabeli z Żużel-Fan. Pierwsze punkty w tym sezonie wywalczyła drużyna Wyborowych i to nie z byle jakim przeciwnikiem. W pojedynku z mistrzyniami ligi, drużyną Bez nazwy, grę swojego zespołu bardzo dobrze poprowadziła Hanna Kociołek, dzięki której rozegraniom atakujące Wyborowych nie miały większych problemów ze skończeniem swoich ataków co poskutkowało zwycięstwem w czterech setach.

Ciekawy mecz z udziałem drugiej i trzeciej drużyny ubiegłego sezonu Ekstraklasy mężczyzn zakończył się emocjonującym tie-breakiem. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli zawodnicy Coffee Factory pokonując 3:2 Bakalland Ba!. Wciąż bez choćby punktu Iskra, która w minionej kolejce musiała uznać wyższość beniaminka ligi, zespół Bejłocz ulegając w trzech setach. Na prowadzeniu w tabeli TrenDino Volley po kolejnym zwycięstwie 3:1 tym razem nad Warecką. W I lidze kobiet oba rozegrane spotkania kończyły się po trzech partiach. Siatkarki Serwo f.i.n.e. nie miały większych problemów z pokonaniem ZSO nr 8, natomiast UKS Novamed w przekonujący sposób pokazał swoją wyższość nad Energią K.

W I A lidze mężczyzn tempa nie zwalnia Volley Centrum. Lider tabeli po pokonaniu w trzech setach zespółu Junior Piątkowisko zwiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Rzgów do trzech punktów. Zwycięzcy nie poznaliśmy natomiast w konfrontacji dwóch beniaminków, czyli Szkoły Marcina Gortata oraz Koluszek, których starcie zakończyło się remisem 2:2. Podobny przebieg miał mecz pomiędzy UKS Fuksem Sulejów a Gremi.   Nowym liderem I B ligi mężczyzn została drużyna Wild Boyz po przekonującym zwycięstwie 3:0 nad Społeczną Akademią Nauk. Ostatnią pozycję w tabeli opuścił New Team Spiryt, który po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Qmed i awansował aż na trzecią pozycję co pokazuje jak ciekawa i wyrównana walka toczyć się będzie w tej klasie rozgrywkowej.

Zmiana na pozycji lidera także w II lidze mężczyzn. W minionej kolejce stanęły po przeciwnych stronach siatki zespoły z pierwszych dwóch miejsc, czyli ZWiK oraz Energia. Mecz zapowiadający się bardzo wyrównanie i interesująco, nieoczekiwanie był jednostronnym widowiskiem i po trzech zwycięskich setach to Energia objęła prowadzenie w tabeli. Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 24.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18. Więcej informacji na stronie www.siatka-lodzkie.org