Po niezwykle emocjonującym pojedynku zawodniczki Budowlanych Łódź zwyciężyły siatkarki RC Cannes 3:0. Każdy z kolejnych setów był zacięty, a wynik meczu do końca był otwarty.

Spotkanie rozegrano w czwartek, 20 grudnia, w łódzkiej Arenie Sportu. W pierwszym secie łodzianki dość szybko prowadziły, jednak zawodniczki z Francji doprowadziły do remisu 19:19, potem 22:22. Ostatecznie Budowlane zwyciężył 25:23.

Kolejny set i deja vu. Znów wpierw łodzianki objęły kilku punktowe prowadzenie, a goście doprowadziły do remisu. Także wynik końcowy był identyczny, 25:23 na Budowlanych.

W ostatnim secie mieliśmy cały czas walkę – raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na jedno, dwupunktowe prowadzenie. Pod koniec znów seria remisów – 21:21, 22:22 etc. Ostatecznie znów Budowlane okazały się mocniejsze i ten set wygrały 30:28, a cały mecz 3:0.

Grot Budowlani Łódź – RC Cannes 3:0 (25:23, 25:23, 30:28)

Grot Budowlani: Gabriela Polańska 5, Jovana Brakocević 25, Jaroslava Pencova 4, Femke Stoltenborg 5, Anna Bączyńska 11, Agata Babicz 9, Maria Stenzel (l), Ewelina Tobiasz, Małgorzata Śmieszek 1