Zawodniczki Budowlanych Łódź po raz drugi okazały się lepsze od drużyny Linamar Bekescsabai Roplabda i awansowały do kolejnej fazy eliminacji do Ligi Mistrzyń. W środę, 31 października, w łódzkiej Arenie Sportu zwyciężyły 3:0.

Wynik tego nie odzwierciedla, ale przebieg meczu był wyrównany. Zawodniczki gości w pierwszym secie zaczęły gonić wynik i nawet wyszły na prowadzenie 21:18. Zrobiło się nerwowo, ale na szczęście łodziankom dopisywało szczęście i zwyciężył 25:23. Po drugim secie, w którym znów były górą – 25:20, było już wiadome, że Budowlane awansują, toteż ostatni set był już formalnością.

Łodzianki są o krok od awansu do fazy grupowej. W kolejnej rundzie zagrają z ASPTT Miluza. Pierwszy mecz odbędzie się 7 listopada w Łodzi. rewanż sześć dni później na wyjeździe.

Grot Budowlani Łódź – Linamar Bekescsabai RSE 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Grot Budowlani: Stoltenborg, Brakocević, Pencova, Śmieszek, Babicz, Twardowska, Stenzel (libero) oraz Urban, Tobiasz, Łyszkiewicz.
Bekescabai: Talas, Perović, Medić, Szedmak, Mlinar, Bodnar, Szpin (libero) oraz Molcsanyi, Pekarik, Fabian, Bodovics.