IMG_0851_kopiujDo niemiłej niespodzianki doszło w piątek, 5 stycznia, kiedy to zawodniczki Grot Budowlani Łódź przegrały z Legionovią Legionowo 2:3. MVP spotkania została siatkarka z Legionowa, Magdalena Damaske.

Pierwszy set to zażarta walka o każdy punkt. Goście okazali się lepsi zwyciężając 25:23. Wtedy to wicemistrzynie Polski wzięły się do pracy i drugi set wygrały łatwo do ośmiu. Trzeci set to ponownie dramatyczna walka i zwycięstwo Legionovii 32:30. W kolejnym lepsze okazały się siatkarki Budowlanych. Niestety w piątym secie znów górą były zawodniczki przyjezdne i to one niespodziewane zwyciężyły w Atlas Arenie.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:8, 30:32, 25:19, 17:19)

Grot Budowlani: Vincourova, Čutura, Polańska, Grobelna, Grajber, Kąkolewska, Witkowska (libero) oraz Polak, Twardowska, Kędziora.

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Wójcik, Jasek, Damaske, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Pacak, Mikołajewska, Bączyńska, Adamek (libero)