To był bardzo aktywny weekend zawodników i zawodniczek KS Budowlani Łódź!

Doskonale w Lublinie zaprezentowali się w swoich kategoriach wiekowych kadeci i juniorzy KSB. W rozgrywanych równolegle dwóch turniejach Grand Prix Mistrzostw Polski w Rugby 7 obie drużyny KS Budowlani Łódź zajęły pierwsze miejsca.

Kadeci rozpoczęli turniej od wysokich wygranych we wszystkich meczach fazy grupowej. Zwycięstwa 54:0 z Pogonią Siedlce, 38:0 z Lechią Gdańsk i 34:0 z Husarią Kalisz dały im pierwsze miejsce w grupie. W półfinale młodzi zawodnicy KS Budowlanych Łódź odprawili Ogniwo Sopot 38:0. W finale, rozgrywanym w ulewnym deszczu meczu, łodzianie wygrali z Orkanem Sochaczew 26:0. W całym turnieju młodzi zawodnicy z górniczej zdobyli łącznie 190 punktów i nie stracili żadnego!

„Bardzo dziękuję zawodnikom za duże zaangażowanie podczas gry. Cieszy mnie dobry start, ale do końca sezonu jeszcze droga daleka i przed nami dużo pracy” – podsumował występ swoich podopiecznych trener kadetów Artur Mrowicki

Skład zwycięskiej drużyny kadetów: Mikołaj Matuszewski, Mateusz Czekalski, Bartosz Sikora, Kacper Kobus, Kacper Pawlak, Dawid Grzegorczyk, Bartłomiej Michałek, Bartłomiej Pietrzak, Aleksander Łazowski, Konrad Woźniak, Eryk Wilk, Mateusz Stańczykowski, Krystian Krajewski, Franciszek Malicki

Juniorzy również wygrali wszystkie swoje mecze grupowe 51:0 z Husarią Kalisz, 50:0 z Pogonią Siedlce i 27:0 z KS Budowlani Lublin. W półfinale zawodnicy KSB wysoko wygrali z Juvenią Kraków 40:7. W finale, podobnie jak młodsi klubowi koledzy, spotkali się z Orkanem Sochaczew i po zaciętym meczu w strugach deszczu wygrali 12:7. W całym turnieju juniorzy KS Budowlani Łódź, prowadzeni przez trenerów Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego, zdobyli łącznie 180 punktów, a stracili 14.

Skład zwycięskiej drużyny juniorów: Jakub Iskierko, Oskar Woźniak, Grzegorz Bieliński, Tomasz Peska, Szymon Wawrzyniak, Damian Topolski, Alan Owczarek, Filip Soszka, Paweł Głownia, Kacper Drynkowski, Artur Rembowski, Olgierd Sawicki.

W tym samym czasie w Warszawie w rozgrywkach Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 rywalizowały seniorki KS Budowlani. Ponieważ łodzianki nie brały udziału w pierwszym turnieju trafiły do II ligi z dwoma innymi drużynami dla których był to pierwszy turniej w sezonie. Zawodniczki KS Budowlani Łódź rozegrały po dwa spotkania z drugą drużyną 10-krotnych Mistrzyń Polski – Biało-Zielonych Gdańsk i debiutującymi w rozgrywkach Amazonkami Budowlani Lublin. Wszystkie mecze łodzianek były dość jednostronne. Budowlane przegrały z Biało-Zielonymi 7:41 i 0:49 oraz wygrały z Amazonkami 36:0 oraz 49:7 i zajęły ostatecznie 10-te miejsce nie dające możliwości awansu do I ligi, w której grały w zeszłym sezonie.

„Dla nas ten turniej był rodzajem testu gdzie sportowo się znajdujemy. Połowa naszej drużyny to debiutantki, które przeszły do seniorek z drużyny młodzieżowej. Mecze z Biało-Zielonymi II pokazały nam wszystkie nasze braki, dzięki czemu wiemy nad czym musimy pracować, żeby się rozwijać.” – powiedział trener seniorek Michał Czerwiowski

Seniorki KS Budowlani Łodź zagrały w składzie: Klaudia Biegała, Zuzanna Juźwicka, Angelika Małolepsza, Wiktoria Mamacarz, Weronika Pacyna, Oliwia Rawecka, Karolina Stokowska, Aleksandra Trębska.

 

/fot. mat.pras. Michał Czerwiowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polskaholandia
Rugby: Polska – Holandia
ligatag
Kolejna Gimnazjalna Liga Rugby Tag
Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*