2 maja w Łodzi przy Górniczej 5 odbędzie się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, w którym udział wezmą Venol Atomówki Łódź. Obecnie w klasyfikacji generalnej Venolki zajmują III miejsce. W turnieju udział weźmie siedem drużyn, a Venol Atomówki Łódź w grupie zagrają z RzKS Juvenia Kraków, RC Częstochowa i Diablicami Ruda Śląska.

– Wracamy po długiej przerwie – mówi trener Zbigniew Grądys – mieliśmy już zagrać w kwietniu ale na tydzień przed turniejem wprowadzono pełen lockdown. Uważam że jesteśmy dobrze przygotowane do turnieju i  stać nas na zajęcie miejsca na podium. To wszystko dzięki współpracy z Venol Motor Oil Poland naszego tytularnego sponsora, który w tych ciężkich czasach dalej nam bardzo pomaga. Mogłyśmy odbyć dwa zgrupowania oraz zagrać aż trzy sparingi w tym jeden w Warszawie. Dodatkowo otrzymaliśmy wsparcie od firmy FlexService i Urzędu Miasta Łodzi.

Zawodniczki czeka nie lada niespodzianka, przed turniejem nocować będą w Hotelu Novotel Łódź Centrum, który zapewni im świetne warunki przed samym startem rundy wiosennej.
– Cieszymy się, że zostałyśmy docenione przez władze hotelu i będziemy mogły poczuć się jak gwiazdy sportu – mówi Iza Gumińska kapitan drużyny.

Kolejny turniej młode Venolki zagrają 16 maja w Lublinie, natomiast 9 maja seniorki rozegrają turniej w Krakowie.

Venol Atomówki Łódź zagrają w składzie:
Roźniatowska Weronika, Klamka Nina, Rowińska Lena, Majewska Jagoda, Gurzawska Wiktoria, Gurzawska Emilia, Feliksiak Zosia, Gumińska Iza, Olczyk Amelia, Witońska Klaudia, Biesaga Anna, Służewska Natalia, Cepa Martyna, Sierecka Wiktoria, Orlik Zuzia. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna, Szymon Walczak.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3749
Mistrzostwa Polski Beach Rugby 2012
15maja_009
Budowlani Łódź – Posnania Poznań 73:0 (foto+wideo)
KS Budowlani Łódź – KS Rugby Ruda Śląska 60:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*