W niedzielę 6 czerwca Venol Atomówki Łódź rozegrały w Krakowie Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7. W fazie grupowej Venol Atomówki Łódź z KS Budowlani Commercecon Łódź oraz Tygrysicami Sochaczew.

Pierwszy mecz przegrały 24:0 w drugim pewnie wygrały 31:0. W meczu półfinałowym spotkały się z Diablicami Ruda Śląska, mecz okazał się dreszczowcem, ale na korzyść łodzianek, które wygrały 19:14. W finale znów spotkały się z KSB i pomimo zdobycia punktów w pierwszej akcji uległy 31:7. Tym samym w turnieju Venol Atomówki Łódź zajęły II miejsce.
Natomiast w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Polski zajęły III miejsce.

– Mamy brąz – mówi Zbigniew Grądys trener – to nas cieszy choć wiem, że te zawodniczki stać na więcej i zasługują na więcej. To świetne zawodniczki, które włożyły dużo pracy w to by być na podium. Większość z nich treningi rozpoczęła we wrześniu, a potem było zamkniecie sportu, więc uważam, że to bardzo duży sukces.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwe – mówi Iza Gumińska kapitan drużyny – ciężko pracowałyśmy z dziewczynami i to przyniosło efekty. Część z nas całkiem niedawno zaczęła trenować, a i tak potrafimy wygrywać mecze z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Nasza ciężka praca na treningach, ale także wsparcie sponsorów przede wszystkim Venol Motor Oil Poland za wsparcie oraz firmie Flex Service pozwoliło nam na osiągniecie tego wyniku.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie:

Orlik Zuzia, Majewska Jagoda, Rożniatowska Weronika, Gurzawska Wiktoria, Gurzawska Emilia, Klamka Nina, Olczyk Amelia, Gumińska Iza, Rowińska Lena, Dubielak Kinga, Cepa Martyna, Witońska Klaudia, Służewska Natalia, Sołdan Angelika, Paula Solarska, Wiktoria Sierecka. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna, Szymon Walczak

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7
KS Budowlani Łódź
RzKS Juvenia Kraków
Venol Atomówki Łódź
Tygrysice Orkan Sochaczew
Diablice Ruda Śląska
Amazonki KS Budowlani Lublin
Rugby Club Arka Rumia
RC Częstochowa
Venol Atomówki Łódź II

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_9873
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 15:46 (foto)
QJoanna20Zjawiona
Pierwsza kobieta trenerem rugby
_DSC6448p
IV turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*