W_dynamicznej_akcji_Jakub_Morawski_z_BBRC_LodzW sobotę, 16 kwietnia na stadionie przy ul. Małachowskiego 5/7 zorganizowano trzecią edycję Rugby Raban, turnieju rugby7. Zwycięzcą okazała się drużyna AZS AWF Katowice. Na drugim miejscu uplasował się BBRC Łódź.

Zebrani na obiektach CSiR przy ul. Małachowskiego najlepsi „siódemkowicze” z centralnej i południowej Polski przez blisko sześć godzin dostarczali emocji kibicom. Gospodarze, zarazem jedni z faworytów turnieju, starli się w meczu otwarcia w łódzkim derby z drużyną GRC. Po nerwowej pierwszej połowie oraz ostatecznym przejęciu kontroli nad grą w drugiej odsłonie spotkania BBRC wygrało 28-7. Na kolejny mecz zawodnicy wyszli już bardziej zdeterminowani i żądni zwycięstwa, co poskutkowało efektowną w ofensywie grą i wygraną 38-0 z AZS Politechniką Wrocławską. Po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu, BBRC zagrało w półfinale turnieju z Tytanem Gniezno. W tym meczu również łodzianie nie okazali się zbyt gościnni, kolejny raz deklasując rywali. Wynik spotkania to : 33-0. W drugiej parze półfinałowej RK Zduńska Wola przegrał z AZS-AWF Katowice 5-24. Katowiczanie są zmorą zawodników BBRC, którzy jeszcze nigdy z Nimi nie wygrali. Nie inaczej było i tym razem w finale. Po bezbarwnej pierwszej połowie i ambitnych atakach w drugiej partii nie udało się łodzianom zdobyć nawet jednego punktu. Ostatecznie Katowiczanie wygrali 21-0 i to oni otrzymali z rąk prezesa Zbigniewa Grądysa pamiątkowy puchar i medale za zwycięstwo w turnieju.

„Turniej był dla Nas udany. Podnieśliśmy przez zimę umiejętności taktyczne gry w siódemki oraz umiejętności techniczne poszczególnych graczy. To zaowocowało korzystnym wynikiem.” – powiedział po turnieju Artur Mrowicki, grający trener BBRC Łódź. Dzięki drugiemu miejscu łodzianie utrzymali się na podium Polskiej Ligi Rugby 7, jednak spadli z pierwszego na drugi stopień. Ich miejsce zajął AZS-AWF Gdańsk.