IMG_9869_kopiujPolscy rugbyści przegrali w sobotę, 24 marca na stadionie Widzewa Łódź z Portugalią 25:27. Było to ostatnie spotkanie w tegorocznym Rugby Europe Trophy. Mimo porażki nasi zawodnicy utrzymali się w grupie na kolejny sezon.

Spotkanie rozpoczęło się od przyłożenia i prowadzenia Polaków, którzy na przerwę schodzili z dobrym wynikiem 13:10. Nasi zawodnicy szli za ciosem i w 51. minucie prowadzili już 25:10. Przełomowa okazała się 58. minuta, w której czerwony kartonik pokazano Aleksandrowi Nowickiemu. Ostatecznie w doliczonym czasie goście objęli prowadzenie i zwyciężyli 27:25.

Polska – Portugalia 25:27 (13:10)
Punkty: Przemysław Rajewski 10 (2P), Dawid Banaszek 10 (2pd, 2K), Marek Płonka Jr. 5 (P) – Tomas Appleton 5 (P), Salvador Santos 5 (P), Manuel Queiros 5 (P), Louis Rodrigues 5 (pd, K), Nuno Guedes 2 (pd)
Polska: Marcin Wilczuk (48 Adrian Ignaczak), Grzegorz Buczek (41 Adrian Chróściel), Sebastian Kostałkowski (41 Craig Bachurzewski), Adam Piotrowski, Piotr Wiśniewski, Aleksander Nowicki, Marek Płonka Jr., Piotr Zeszutek- kapitan – Mateusz Plichta – Dawid Banaszek – Tomasz Rokicki (53 Jakub Kamiński), Kewin Bracik, Valentine Beccuau, Alexandre Beccuau – Przemysław Rajewski (74 Jędrzej Nowicki).