Nieudanie zakończyli swoją przygodę z Rugby Europe Trophy reprezentanci Polski. W sobotę, 23 marca na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego nasi zawodnicy przegrali ze Szwajcarią 25:28.

Po kilku minutach goście, po błędzie Banaszaka, objęli prowadzenie 5:0. Potem jednak nasi poprzez dobre wykorzystanie karnych mozolnie próbowali doprowadzić do wyrównania. Po 60-metrowym rajdzie na 11:15 udało się przyłożyć piłkę Krystianowi Pogorzelskiemu. Przed przerwą kolejne punkty zdobyli Buczek i Banaszek. Dzięki temu nasi zawodnicy prowadzili 18:15.

Po przerwie goście szybko wyrównali, a potem objęli prowadzenie. Karne dobrze wykonywał Perrod. Potem doszło jeszcze przyłożenie Heinricha i Szwajcaria praktycznie nie bała się o wynik spotkania. W ostatnich minutach udało nam się zmniejszyć wymiary porażki i skończyło się ostatecznie 25:28.

Polacy w Rugby Europe Trophy zajęli trzecie miejsce w grupie, za Portugalią i Holandią. Kolejne miejsca zajęli Szwajcaria, Litwa i Czechy.

Polska – Szwajcaria 25:28 (18:15)

Polska: Dawid Banaszek 8, Krystian Pogorzelski, Grzegorz BuczekPiotr Zeszutek 5, Wojciech Piotrowicz 2
Szwajcaria: Simon Perrod 13, Jeremy To’a 10, Lucas Heinrich 5

Polska: Craig Bachurzewski, Grzegorz Buczek, Toma Mchedlidze, Ronan Seydak, Mateusz Bartoszek, Piotr Wiśniewski, Konstantin Bezwierkij, Piotr Zeszutek, Jędrzej Nowicki, Dawid Banaszek, Ross Cooke, Daniel Gdula, Michał Jurczyński, Grzegorz Szczepański, Krystian Pogorzelski oraz Radosław Bysewski, Mateusz Plichta, Michał Musur, Adrian Niemiec, Wojciech Piotrowicz, Adrian Chróściel, Adam Piotrowski.