IMG_8936_kopiaStadion Widzewa przyniósł szczęście zawodnikom reprezentacji Polski. W sobotę, 8 kwietnia nasi rugbyści pokonali wyżej notowaną Holandię 14 do 13. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek o Rugby Europe Trophy.

W 8 minucie, za sprawą karnego i Josha Gascoigne goście objęli prowadzenie 3:0. Na szczęście dwie minuty później był już remis, tym razem po karnym w wykonaniu Wojciecha Piotrowicza. W 29 minucie kolejna dobra akcja Holendrów, przyłożenie Storm Carrola i na tablicy widniał wynik 8:3 dla gości. Warto dodać, że wtedy Polacy grali w osłabieniu po żółtej kartce Dawida Plichta. Tuż przed przerwą kolejne przyłożenie gości i kolejne pięć punktów na ich koncie. W doliczonym czasie przewagę, kopnięciem z karnego, zmniejszył Piotrowicz. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili przegrywając 6:13.

joomplu:122252

W 53. minucie niezły bieg Andrzeja Charlata i przyłożenie. To był jednak tylko przedsmak nadchodzących emocji. W 72. minucie żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kacprzak i do końca pojedynku Polacy musieli grać w osłabieniu. Na szczęście kolejny raz Piotrowicz uderzył celnie z karnego i w ostateczności pojedynek zakończył się wynikiem 14:13 dla gospodarzy.

Sobotni mecz to powrót reprezentacyjnego rugby do Łodzi. Kolejny – już 10 i 11 czerwca. Na stadionie ŁKSu odbędą się mistrzostwa Europy w rugby siedmioosobowym, a 9 września na boisku Widzewa pojedynek Polska-Europa w ramach 60-lecia Polskiego Związku Rugby.

joomplu:122265

Polska – Holandia 14:13 (6:13)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 9 (3K), Andrzej Charlat 5 (P) – Polska; Storm Carrol 5 (P), Sep Visser 5 (P), Josh Gascoigne 3 (K) – Holandia.

Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Radosław Bysewski (41 Sebastian Kacprzak), Piotr Karpiński II, Paweł Poniatowski (41 Marek Płonka Jr), Michał Mirosz (72 Jonathan Michalak- debiutant), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek-kapitan – Dawid Plichta (57 Mateusz Plichta) – Wojciech Piotrowicz (81 Tomasz Gasik) – Wojciech Brzezicki, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Andrzej Charlat – Mateusz Lament.

Żółte kartki: Dawid Plichta, Sebastian Kacprzak.