rugbyrrec8 maja 2011 roku w Jarocinie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby7. W turnieju poraz pierwszy wzięła udział drużyna BBRC Łódź.

W turnieju grało 10 drużyn grupy południowej, BBRC w grupie spotkało się z Budowlanymi Lublin którym uległo 31:0; Pogonią Siedlce przegrana 0:45. Ostatecznie łodzianie spotkali się w finale o VII z Poznanią Poznań która wygrała 33:5.

Pierwsze punkty zdobył Maciej Nowak. Drużyna zajęła VIII miejsce w swoim pierwszym turnieju.

– Warto podkreślić waleczność zawodników – mówi Szymon Walczak, trener – którzy pokazali charakter i walczyli do końca. Chłopcy trenują ok 3-4 miesięcy więc jest przed nami dużo pracy.

– Jest to historyczne wydarzenie w naszym klubie, dwa lata temu z Szymonem dokładnie na tym boisku podczas szkolenia Polskiego Związku Rugby planowaliśmy utworzenie drużyny młodzieżowej. I teraz na tym samym boisku Nasi zawodnicy wyszli grać swój pierwszy mecz – mówi Zbigniew Gradys, prezes BBRC Łódź.

W turnieju jedynie Łódź była reprezentowana przez dwa zespoły. Budowlani Łódź zajęli III miejsce wygrywając z Pogonią 5:0.

BBRC Łódź wystąpiło w składzie:
Patryk Łuczak, Wojciech Walas, Arkadiusz Drużdż, Adrian Loba, Jakub Rybarczyk, Ernest Hejna, Bartosz Zabokrzycki, Przemek Grzelczak, Łukasz Trzciński, Maciej Nowak. Szymon Walczak – trener

joomplu:19972 joomplu:19973 joomplu:19974

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0922
Budowlani Łódź – Legia Warszawa 36:7 (foto)
ligatag
Kolejna Gimnazjalna Liga Rugby Tag
DSC_9873
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 15:46 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*