8 i 9 września na stadionie ŁKS odbędą się Mistrzostwa Europy w Rugby7. Rugby Europe Sevens Grand Prix Series to impreza składająca się z czterech turniejów. Wyłoni ona mistrza Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie Rugby 7. Po zmaganiach w Rosji (Moskwa), Francji (Marcoussis) i Anglii (Exeter) przyszedł czas na rozegranie turnieju finałowego w Polsce.

Oprócz reprezentacji Polski w imprezie wystąpią: Francja, Walia, Anglia, Hiszpania (uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016) oraz Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia i Szwecja.

Po trzech rozegranych turniejach kolejność zespołów jest następująca: 1.Irlandia 56 pkt,; 2.Anglia 46 pkt.; 3.Rosja 44 pkt.; 4.Niemcy 42 pkt.; 5.Francja 32 pkt.; 6.Portugalia 32 pkt.; 7.Włochy 27 pkt.; 8.Walia 22 pkt.; 9.Gruzja 15 pkt.; 10.Hiszpania 14 pkt.; 11.Polska 7 pkt.; 12.Szwecja 5 pkt.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 10 rozgrywkami grupowymi, a w niedzielę od godziny 10 zostanie rozegrana faza pucharowa. W eliminacjach reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją (godz. 11:50), Walią (godz. 14:35) i Niemcami (godz. 17:20). Wszystkie mecze będzie transmitować RugbyEuropeTv.

Bilety na imprezę będą dostępne w dniu wydarzenia na stadionie w cenie 10 złotych (bilet normalny) za cały turniej oraz 5 złotych (bilet ulgowy dla osób poniżej 18 roku życia). Dzieci poniżej 6 roku życia wejdą na turniej za darmo.

Organizator, Polski Związek Rugby, zapewnia także szereg dodatkowych atrakcji dla widzów, którzy będą mieli ochotę odetchnąć na chwilę od sportowych zmagań. Dla dzieci będą przygotowane miejsca do gier i zabaw. Dorośli znajdą strefę foodtruck’ów. Dla wszystkich dostępne będą olbrzymie dmuchane tory przeszkód.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rugbyrrec
Pierwszy turniej Kadetów BBRC Łódź
Polska XIII – Mad Squirrels Vrchlabí 0:47 (foto)
Master Pharm Budowlani SA Łódź – KS Budowlani Łódź 58:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*