MFP_352610 i 11 maja na stadionie w Parku 3 Maja w Łodzi odbył się dwudniowy turniej Rugby Raban V. Impreza włączona do obchodów 25-lecia partnerstwa Łodzi i Stuttgartu poświęcona była wyłącznie rugby kobiet w jej olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie.

Brązowy medal zdobyły Łodzianki – Delia Atomówki Łódź. Turniej organizowany był przy wsparciu środków Urzędu Miasta Łodzi.

Poza reprezentującymi miasto gospodyniami- Delia Atomówkami Łódź w turnieju udział wzięły drużyna Stuttgart RFC, Reprezentacja Rumunii, Reprezentacja Polski, drużyna Barbarians, złożona z Pin Up Girls oraz Delia Atomówek Łódź i Syrenki Warszawa. Bezkonkurencyjne podczas obu dni (niestety również dla naszej Reprezentacji) okazały się, rugbistki z Rumunii, grające razem z naszą kadrą w tej samej Dywizji A, czyli na zapleczu TOP 12- dwunastu najlepszych drużyn Europy. Rumunki, które w turnieju zdobyły złoty medal, wygrywając z Reprezentacją Polski 24:0, postawiły bardzo wysoko poprzeczkę. Ich dobry poziom gry był doskonałym sprawdzianem zarówno dla Polek przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy, jak i Delia Atomówek Łódź przed następnym turniejem Mistrzostw Polski.

Pełen emocji i zaciętości był również mecz o trzecie miejsce pomiędzy gospodyniami a zawodniczkami Stuttgart RFC. Delia Atomówki, prowadzone przez Damiana Klimka, dobrze walczyły w przegrupowaniach oraz komunikowały się w obronie skutecznie przesuwając linię.  To zdecydowało o ostatecznym wyniku spotkania 24-10 na korzyść łodzianek.

joomplu:54530

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Reprezentacja Rumunii
2. Reprezentacja Polski
3. Delia Atomówki Łódź
4. Stuttgart RC
5. AZS Syrenki Warszawa
6. Barbarians (Pin Up Girls i Delia Atomówki Łódź)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6cf84222242c8b83560e596569708a4d
Infosys Łódź Sevens Cup 2011
DSC_8718
I Turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby 7 (foto)
Rugby Europe Trophy: Polska – Szwajcaria

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*