W sobotę 26 września na stadionie KS Budowlani Łódź odbyła się XIII edycja Memoriału Mirosława Wojtani. W rozgrywanym na Górniczej 5 turnieju wzięło udział łącznie ponad 150 zawodników i zawodniczek z 7 klubów z całej Polski.

W kategorii mikrusa, czyli dzieci w wieku od 5 do 7 lat, zgłosiły się 3 drużyny, które rozegrały po 2 mecze każdy z każdym. W tej kategorii nikt nie liczył punktów, bo najważniejsza była jak zawsze świetna zabawa uczestników.

W kategorii do lat 10, czyli miniżaku, zgłosiło się pięć drużyn. Zespół KSB prowadzony przez głównego twórcę memoriału – trenera Zbigniewa Jurzystę wygrał trzy z czterech meczów, przegrywając tylko z RC Arka Rumia. Łodzianie uplasowali się na drugim miejscu. Pierwsza była Arka Rumia, trzecia Lechia Gdańsk, czwarta Husaria Kalisz, a piąta Rugby Ruda Śląska.

W kategorii żak (do lat 12) rywalizowały 4 drużyny. Zawodnicy KS Budowlani Łódź wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Lechia Gdańsk, na trzecim RC Arka Rumia, a na czwartym Rugby Ruda Śląska.

„Jestem dumny z tego jak drużyna zaprezentowała się we wszystkich meczach. Grają naprawdę bardzo dojrzale jak na swój wiek. W meczu z Gdańskiem słabsze warunki fizyczne nadrabiali ogromną walecznością” – powiedział trener Przemysław Pietrzak.

Młodzicy, czyli ostatnia kategoria w której dziewczyny i chłopcy grają razem, rozgrywali swoje mecze po zakończeniu rozgrywek U10 i U12. Drużyna KS Budowlani Łódź w pierwszym meczu wygrała z Rugby Ruda Śląska 41:0, w drugim przegrała z RC Lechia Gdańsk 0:14 i ostatnim wygrała z RC Arka Rumia 45:0. Dwie wygrane i przegrana dały łodzianom II miejsce w turnieju. Pierwsza była Lechia Gdańsk, trzecie miejsce wywalczyła Arka Rumia, a czwarta była Ruda Śląska. 

„Jestem bardzo zadowolony z postawy i zaangażowania w mojej drużyny na boisku. Bardzo dobrze we wszystkich meczach zagrał młyn. W ataku, na kluczowych pozycjach, widać było pewne braki doświadczenia, ale jestem przekonany, że szybko je nadrobimy.” – podsumował grę młodzików trener Przemysław Pietrzak.

„Nasz klub jest otwarty na najmłodszych zawodników i zawodniczki i do każdej z drużyn można dołączyć przez cały rok. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o 16:30 i w soboty o 10:00. Serdecznie zapraszamy!” – dodał na koniec trener Pietrzak.

/fot. Sebastian Stępień

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Delia_Atomowki_Lodz_i_Kadeci_BBRC_Lodz
BBRC Łódź – RC Częstochowa 59:5 – wywiad
IMG_3114
Budowlani Łódź – Skra Warszawa 15:50 (foto)
Wygrane kadetów i juniorów KS Budowlani Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*