_DSC6448p22 września w Częstochowie odbył się IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7. W turnieju udział wzięło osiem drużyn z całej Polski w tym Delia Atomówki Łódź. Łódzkie rugbistki pojechały na turniej prowadzone przez nowego trenera – Damiana Klimka, który zajmuje się dziewczynami od lipca bieżącego roku.

W fazie eliminacyjnej Delia Atomówki spotkały się w grupie z drużynami: Ladies Frogs Warszawa, z którymi po dramatycznym pojedynku zremisowały 10:10, następnie z Ladies Lechia Gdańsk, którym uległy aż 35:0 oraz z Czarnymi Pruszcz Gdański, z którymi wygrały 17:5. W półfinale łodzianki uległy Tygrysicom Sochaczew 27:0, a w meczu o 3. miejsce uległy Diablicom Ruda Śląska 12:5, zajmując ostatecznie 4. miejsce w turnieju.

– Niestety kontuzje i choroby dziewczyn spowodowały, że nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie z pełną ławką rezerwowych. Do tego dwie z grających w pierwszym składzie gra z nami od niedawna. To z pewnością nie pomogło w grze o miejsce na podium. Przed dziewczynami jeszcze sporo pracy, ale widać zmiany w ich grze, mają bardzo dobrze opracowane auty, są dobrze przygotowane fizycznie i motorycznie, muszą się jeszcze ograć ze sobą i skupić na konsekwentym porządkowaniu gry, a wtedy pudło będzie w zasięgu ręki. Mam nadzieję, że zmiana trenera i świeże spojrzenie na drużynę pozwoli osiągnąć sukces.- mówi Zbigniew Grądys, kierownik drużyny.

Delia Atomówki Łódź wystąpiły w składzie: Edyta Krukowska, Magda Jarecka, Marta, Jarecka, Dominika Rudalska, Anna Pośpiech, Iza Walczak, Anna Machalska, Patrycja Badowska, Adria Ortmanowska. Damian Klimek – Trener; Zbigniew Grądys – Kierownik; Michał Piechocki – Fizjoterapeuta

6 października 2012 Delia Atomówki wystąpią w Łodzi podczas turnieju Łódź Sevens Cup, który będzie dwudniowym turniejem RUGBY 7. Drugiego dnia zobaczymy zawodników BBRC Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ligatag
Kolejna Gimnazjalna Liga Rugby Tag
27sierpnia_045
Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 45:0 (foto+wideo)
IMG_0870
Rugbyriada 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*