BBRC_Lodz_vs._RCC_CzestochowaDotychczasowi specjaliści od rugby siedmioosobowego, zawodnicy BBRC Łódź zadebiutowali w niedzielę 5 czerwca w swoim pierwszym w historii klubu oficjalnym meczu w rugby piętnastoosobowym w Łodzi.

W ramach rundy rewanżowej II ligi regionalnej łodzianie zmierzyli się z RC Częstochowa. Walka na boisku była zacięta, efektowne akcje formacji ataku obu drużyn uzupełniała twarda walka młynów. Do przerwy BBRC prowadziło 15-14. Po zmianie stron łodzianie ostatecznie udokumentowali swoją przewagę kolejnymi przyłożeniami i wygrali 41-26.

Punkty dla BBRC Łódź zdobyli: Łukasz Bartczak 11, Piotr Zemła 10, Artur Mrowicki 5, Wojciech Pawenta 5, Paweł Kowalski 5, Kamil Frąckiewicz 5.

Tuż przed spotkaniem seniorów, w meczu sparingowym spotkały się Atomówki BBRC Łódź z paniami z RCC Częstochowa. Łodzianki, dzięki bardzo dobrej grze w ofensywie zdominowały zawodniczki spod Jasnej Góry już w 1. połowie, kończąc ją wynikiem 14:0. Punkty zdobyły Aleksandra Szałapska oraz Izabela Luc- ta ostatnia dodatkowo skutecznie dwukrotnie podwyższając. Druga połowa spotkania to potwierdzenie przewagi Atomówek. Po podyktowaniu karnego dla łodzianek i szybkim rozpoczęciu, piłkę na pole punktowe częstochowianek wprowadziła kapitan Edyta Krukowska, zdobywając dla naszych pań następne 5 punktów. Zacięta walka Roksany Świerczewskiej pod polem przeciwniczek i szybki transport piłki poskutkował dalszymi 5 punktami, zdobytymi przez środkową ataku Dominikę Rudalską. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 24:0 dla łodzianek.

– Cieszę się z wygranej dziewczyn. Zabrakło kilku elementów gry, w tym szybkiego czyszczenia, jednak udane szarże i kontrofensywy dają nadzieję na dobre występy Atomówek w następną sobotę, 11 czerwca, podczas II Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 – komentuje spotkanie Zbigniew Grądys, trener Atomówek.

joomplu:21464 joomplu:21465
joomplu:21466 joomplu:21467