W niedzielę 20 września na stadionie KS Budowlani Łódź przy Górniczej 5 odbył się I turniej Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16. Zgłosiło się do niego siedem drużyn, ale ze względu na niedopełnienie formalności przez Rugby Club Częstochowa tylko sześć rywalizowało o punkty w klasyfikacji generalnej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W grupie A zagrały Juvenia Kraków, Amazonki KS Budowlani Lublin i Tygrysice RC Orkan Sochaczew. W grupie B zagrały obie lokalne drużyny KS Budowlani Łódź i Venol Atomówki Łódź oraz RC Arka Rumia Gladiatorki. Nie mogące wziąć udziału w turnieju zawodniczki RC Częstochowa rozegrały 3 spotkania towarzyskie z drużynami grupy B.

Pierwszym meczem dla zawodniczek KSB było spotkanie towarzyskie przeciwko RC Częstochowa, które Łodzianki wysoko wygrały 39:0. W kolejnym meczu Budowlane, już w ramach eliminacji, wygrały z RC Arka Rumia 22:7 kontrolując grę przez całe spotkanie. O pierwszym miejscu w grupie B miało zadecydować spotkanie z Atomówkami, które również wygrały z Gladiatorkami. Budowlane rozpoczęły to spotkanie zdekoncentrowane co skończyło się dwoma przyłożeniami dla Atomówek i niekorzystnym wynikiem 0:12. Drugie przyłożenie przeciwniczek i reprymenda trenerki Patrycji Badowskiej zadziałało na zawodniczki KSB jak sole trzeźwiące i od tego momentu punktowały już tylko one. Budowlane 4-krotnie przedzierały się na pole punktowe rywalek i dzięki dobrej grze w obronie zwyciężyły 24:12.

W półfinałach zawodniczki KS Budowlani Łódź wygrały z drugą drużyną grupy A – Tygrysicami Orkan Sochaczew 36:0, a Atomówki uległy po bardzo zaciętym meczu Juvenii Kraków 24:19. W meczu o V miejsce spotkały się dwie drużyny, które w swoich grupach eliminacyjnych zajęły ostatnie miejsca. Po wyrównanym i emocjonującym meczu lepsze okazały się zawodniczki RC Arka Rumia Gladiatorki, które wygrały z Amazonkami KS Budowlani Lublin 20:12. Na najniższym miejscu na podium uplasował się Venol Atomówki Łódź pokonując Tygrysice Orkan Sochaczew 17:10. I miejsce i wygraną w turnieju zanotowały zawodniczki KS Budowlani Łódź nie dając w finale żadnych szans Juvenii Kraków wygrywając 32:0. Dzięki temu zwycięstwu Budowlane zostały liderkami klasyfikacji generalnej i zrobiły pierwszy krok na drodze do Mistrzostwa Polski.

“Jestem bardzo zadowolona z postawy moich zawodniczek na boisku, zwłaszcza jeżeli chodzi o stronę mentalną. Dziewczyny świetnie ze sobą współpracowały i wspierały się niezależnie od sytuacji. Panującą w drużynie świetną atmosferę widać było na boisku. Jeżeli chodzi o samą grę w rugby 7 to mamy do poprawy kilka elementów i będziemy nad nimi pracowali przez najbliższe kilka tygodni, bo chcemy się rozwijać i coraz lepiej grać w rugby.” – powiedziała trenerka Patrycja Badowska.

Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź zagrały w składzie: Zofia Fornalczyk, Weronika Goździk, Natalia Janiak, Patrycja Janiak, Berenika Jędrycha (wypożyczona z RC Skierniewice), Patrycja Kowalska, Dorota Krawczyk, Karolina Krawczyk, Martyna Łaszcz, Nadia Rowińska. Kolejny turniej obie łódzkie drużyn zagrają 18 października w Lublinie.

/fot. mat.pras. Rafał Żuromski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KS Budowlani Łódź – KS Rugby Ruda Śląska 60:0 (foto)
SP_Ozorkow
Finał Małej Ligi Rugby Tag (foto)
BBRC_vs_RCC
BBRC Łódź – RC Częstochowa 44:14

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*