DSC_8134W finale II ligi rugby BBRC Łódź przegrało z Alfą Transand Bydgoszcz 31:45. Perypetie kadrowe ciągnące się już od kilku tygodni zadecydowały, że do ostatniego  meczu sezonu drużyna BBRC przystąpiła w 16 osobowym składzie.

Już w 2 minucie meczu z kontuzją opuścił boisko Tomasz Szałapsk i trener zmuszony był wystawić do składu Wojciecha Pawentę, który dopiero zdążył uporać się z groźną kontuzją kolana. Mimo tego wydarzenia początek meczu był dobry  i inicjatywa należała do naszej drużyny. W miarę upływu czasu zarysowywała się przewaga fizyczna Alfy, która dominowała w młynach, autach i przegrupowaniach. Szczególnie młyn dyktowany był zmorą łodzian w tym meczu. Mieliśmy duże problemy z wygraniem również własnych wrzutów. Pierwsze punkty zdobyła Alfa. Drugie przyłożenie padło dla BBRC. Po presji naszej obrony zgubioną piłkę przejął Damian Klimek i zdobył  5 pktów. Kolejny etap gry to zdecydowana przewaga bydgoszczan, którzy przełamywali linię obronną czterokrotnie.

Przyczyniła się do tego żółta kartka dla Klimka, który po wysokiej szarży przeciwnika sam wymierzył sprawiedliwość. Jeszcze w pierwszej połowie udało się zdobyć drugie przyłożenie. Po ładnej akcji całej drużyny na polu punktowym zameldował się Islam Rudenko. Mimo nacisku obrońcy pewnie zakończył akcję pokazując swój wschodni temperament. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy z kontuzją opuścił boisko Pawenta. W  drugiej odsłonie sędzia podjął decyzję o grze na tzw. młyny symulowane. Kontuzja kolejnego zawodnika (Macieja Wilczaka) zadecydowała, że zdekompletowany młyn łodzian nie był w stanie stabilnie ustać co groziło zdrowiem zawodników. To paradoksalnie pozwoliło złapać trochę oddechu i w końcu nasz atak miał czyste piłki do gry.

joomplu:56686

Druga połowa mimo przewagi liczebnej Alfy poskutkowała trzema przyłożeniami BBRC, przy dwóch Alfy. Dla BBRC przykładali Klimek, Bartczak i Pędziwiatr. Żal straconej możliwości wygrania II ligi pozostał. Sam mecz natomiast i okoliczności mu towarzyszące pokazał dobitnie w jakim miejscu jest drużyna łódzka. Realne myślenie o występach w  I lidze i liczenie się w niej, będzie wymagało zaplanowanej i skutecznej pracy działaczy i trenerów, oraz dojrzałości sportowej i zaangażowaniu w trening dużo większej liczby zawodników niż to ma miejsce obecnie.

Zagrali: Piotr Zemła, Tomasz Janowski, Marek Wasiński, Bartosz Rodak, Artur Kot, Paweł Pędziwiatr, Tomasz Szałapski (Wojciech Pawenta), Meciej Wilczak , Tadeusz Krasuski, Łukasz Bartczak, Islam Rudenko, Artur Mrowicki (trener), Damian Klimek, Maciej Nowak, Radosław Wosiak.

Punkty: Łukasz Bartczak 11, Damian Klimek 10, Islam Rudenko 5, Paweł Pędziwiatr 5.

Żółta kartka: Damian Klimek