Firma Commercecon wspiera budowę kolejnego jasnego punktu na sportowej mapie Łodzi. Spółka z Konstantynowa Łódzkiego została oficjalnym sponsorem tytularnym sekcji rugby KS Budowlani Łódź. Do klubu z ul. Górniczej 5 dołącza także dotychczasowy trener reprezentacji Polski, Duaine Lindsey, który obejmie funkcję dyrektora sportowego.

W środę 17 marca zaprezentowano nowego Sponsora Tytularnego 5-krotnych Mistrzów Polski seniorów oraz 20-krotnych zdobywców tytułu w kategorii juniorów w rugby. Została nim firma Commercecon, która specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych oraz nowoczesnych centrów logistycznych. Od nowego sezonu, we wszystkich rozgrywkach rugby zespół występować będzie pod nazwą KS Budowlani Commercecon Łódź. Logo sponsora pojawi się na koszulkach zarówno drużyny seniorskiej, jak i zespołów młodzieżowych.

– Podjęliśmy tę współpracę, ponieważ przyświeca nam ta sama wizja: chęć budowania w Łodzi sportu na wysokim poziomie w oparciu o lokalne talenty, a także wychowanie i rozwój młodych osób poprzez promocję zdrowego stylu życia, aktywność fizyczną oraz ducha sportowej rywalizacji. Wsparcie finansowe jest niezbędne w walce o najwyższe cele sportowe, lecz najbardziej cieszą nas wspólne wartości – to od nich rozpoczyna się droga do każdego sukcesu – podkreśla Anna Chudzik, Prezes Zarządu KS Budowlani Commercecon Łódź.

– Można powiedzieć, że budowanie rzeczy na solidnych fundamentach leży w naszej naturze – przyznaje z uśmiechem Hubert Hoffman, właściciel firmy Commercecon. – Mamy ogromny szacunek do pracy, jaką Klub wykonuje z młodzieżą, dlatego tym bardziej osobiście cieszy mnie to, że będziemy mogli w tym pomóc w sposób długofalowy. Jestem głęboko przekonany, że to początek pięknego rozdziału, jaki wspólnie zapiszemy w historii łódzkiego rugby – dodaje.


W realizacji wizji włodarzy i sponsorów klubu pomóc ma zatrudnienie nowego dyrektora sportowego. Będzie nim nie kto inny, jak Duane Lindsay, który przez ostatnie 3 lata prowadził jako trener seniorską reprezentację Polski w rugby 15-osobowym. Wcześniej współtworzył on m.in. plan szkolenia rugby w Niemczech, walnie przyczyniając się do rozwoju dyscypliny u naszych zachodnich sąsiadów.

Oficjalna prezentacja Irlandczyka zbiegła się w czasie z obchodami Dnia Św. Patryka, a także… urodzinami nowego dyrektora sportowego klubu.

– Trudno mi było sobie wyobrazić lepszy prezent – mówi podekscytowany Duane Lindsay. – Mamy jasną wizję szkolenia młodych zawodników i już nie mogę się doczekać, aby zacząć z nimi pracę. Pracując dla kadry narodowej, miałem już okazję zobaczyć w akcji część chłopaków grających w reprezentacjach młodzieżowych. Wiem, na co ich stać i widzę, że mamy świetną podstawę do walki o najwyższe cele w rozgrywkach krajowych – dodaje.

Cel sportowy, jaki stawia przed sobą klub, jest jasny: awans KS Budowlani Commercecon Łódź do Ekstraligi i powrót tytułu mistrzowskiego na Górniczą 5 po oddzieleniu się od spółki w 2011 r. i relegacji zespołu do II ligi.

– Mierzymy wysoko, ale tak naprawdę najważniejsza jest nasza filozofia, czyli praca od podstaw – przyznaje Jarosław Prasał, członek zarządu oraz jeden ze współautorów sukcesów łódzkich Budowlanych jako zawodnik w latach 2003-2010. – Obecnie szkolimy ponad 200 dziewczyn i chłopaków, od sekcji seniorów, poprzez juniorów, kadetów i młodzików, aż po żaków, mini żaków i mikrusów. Wiemy, że w drodze do Ekstraligi niezbędnych będzie kilka wzmocnień, lecz trzon drużyny stanowić będą wychowankowie, wśród których mamy wielu reprezentantów Polski – podsumowuje.

Nowa umowa sponsorska firmy Commercecon z klubem z KS Budowlani Łódź nie oznacza zakończenia współpracy z zespołem ŁKS Commercecon Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Polska XIII – Mad Squirrels Vrchlabí 0:47 (foto)
I_Grand_Prix_2011.5
IV miejsce Atomówek na I Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby
Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*