budoposn_049W Wielką Sobotę rugbyści Budowlanych Łódź bez problemu wygrali z Posnanią Poznań. Rewanż na boisku gości jest praktycznie formalnością. Kolejny raz Budowlani zagrają w finale Pucharu Polski.

Można narzekać na styl, ciągłe niedociągnięcia w formacjach, liczy się jednak wynik. Budowlani rozpoczęli mecz dobrze i po chwili prowadzili już ponad dwudziestoma punktami. Goście nie mieli wiele do powiedzenia, próbowali przerywać akcje gospodarzy grając brzydko i wybijając ich z tempa.

Momentami ta sztuka udawała im się, sędzia przymykał oczy na faule, a czas mijał. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem łodzian 38:0.

W drugiej połowie Posnania “siadła”, a Budowlani z minuty na minutę rozkręcali się. Szybcy Kiełbik i Stępień robili popłoch w szeregach gości, a łódzki młyn dominował nad gośćmi, co pewien czas zdobywając kolejne metry.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli wysoko, 93:0. Ten wynik powoduje, iż rewanż w Poznaniu będzie formalnością. Budowlani kolejny raz zagrają w finale Pucharu Polski. Czyżby drugi raz z rzędu szykowała się podwójna korona? Łodzianie z meczu na mec zgrają coraz lepiej, więc jest to jak najbardziej możliwe.

Budowlani Łódź – Posnania Poznań 93:0 (38:0)

Budowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania Poznań
Budowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania PoznańBudowlani Łódź - Posnania Poznań

Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 60:7 (foto+wideo)