budowlanimistrzemPo niezwykle emocjonującym spotkaniu rugbyści Budowlanych Łódź pokonali na własnym stadionie Lechię Gdańsk 19:16. W ten sposób obronili tytuł Mistrza Polski.

Był to jeden z najlepszych pojedynków, jakie w tym roku mogliśmy oglądać na stadionie przy ul. Górniczej. Warto dodać, że tym razem widzowie dopisali, a pojawiło się ich ok  3,5 tysiąca.

Początek należał do gości, którzy objęli trzypunktowe prowadzenie po celnym kopnięciu Jurijego Buhały. Z czasem łodzianie otrząsnęli się z przewagi Lechii i w 22 minucie Kacper Ławski zdobył punkty z przyłożenia. Kolejne minuty to szarpana gra z obu stron, z lekką przewagą łodzian. Kilkakrotnie z rzutów karnych próbował zdobyć punkty Stępień, jednak był bardzo nieskuteczny. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie przewaga Budowlanych, którzy za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik. Na ich nieszczęście goście skontrowali, a przyłożenie zdobył Wilczuk. Wcześniej z karnego trafił Buhało. To rozzłościło gospodarzy, którzy zaczęli “miażdżyc” przeciwnika. Budowlanym udało się zdobyć punkty w 80 minucie po przyłożeniu Kozakiewicza, podwyższył Grodzicki. W tym momencie wydawało się, że Mistrz Polski pozostanie w Łodzi. Jednakże fatalna pomyłka w 88. minucie Kiełbika spowodowała, że goście objęli prowadzenie. Gdy już wiele osób myślało, że to koniec dobra akcja Grodeckiego, który najpierw przyłożył, a potem podwyższył. Budowlani Łódź zostali Mistrzem Polski 2010.

Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 19:16 (5:3)

Punkty: Tomasz Grodecki 9, Kacper Ławski 5, Tomasz Kozakiewicz 5 (Budowlani) – Mariusz Wilczuk 10, Jurij Buhało 6 (Lechia).

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16 Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16 Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16
Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16 Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16 Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 19:16