IMG_1789W niedzielę, 24 kwietnia Budowlani Łódź podejmowali Juvenię Kraków. Była to pierwsza w tym roku okazji możliwość zobaczenia łodzian w akcji na “własnym podwórku”. KS Budowlani wciąż walczą o byt – pozostanie w I lidze. Niestety, mimo zaciętej walki, zwycięzcami okazali się goście.

Chociaż przez pewnien czas widniał wynik promujący łodzian (10:7), to już po pierwszej połowie prowadziła Juvenia – 12:10. W drugiej połowie Budowlani dość szybko doprowadzili do remisu, a potem do wyniku 24:17. Niestety kolejne minut, to przewaga gości i zaostrzenie gry. Juvenia ostatecznie wygrała 27:24, a łodzianie wciąż muszą walczyć o przetrwanie. Kolejny mecz Budowlani rozegrają w połowie maja ze swoimi imiennikami na stadionie w Lubinie.

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 24:27 (10:12)
Budowlani: Marcin Krześniak – 9, Artem Hlynka, Wojciech Kapustka, Sebastian Gruszczyński – 5
Juvenia: Kostiatyn Bezverkhyi – 10, Artur Fursenko, Krzysztof Pszyk – 5, Bartłomiej Sierant – 4

Budowlani Łódź – IGLOO Rugby Ruda Śląska 60:20 (foto)

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 14:29 (foto)

Budowlani Łódź – Legia Warszawa 36:7 (foto)