budoarka_503Miłe złego początki. Budowlanym Łódź nie udało się obronić tytułu Mistrza Polski. Na własnym stadionie rugbiści przegrali z Arką Gdynia 22:34.

Spotkanie było w miarę wyrównane. W pierwszej połowie łodzianom udało się wyjść na prowadzenie 12:0. To wszystko dzięki przyłożeniu Kacpra Ławskiego i Grzegorza Dułki. Dodatkowo raz podwyższył Sebastian Łuczak. Nieskuteczne strzały zemściły się w ostatecznym rozrachunku – w całym spotkaniu aż cztery razy niecelnie zawodnicy Budowlani uderzali w stronę Arki.

Goście próbowali zdobywać punkty z karnych. Gdy im się to udało, celna próba Beka Tsiklauri, zaczęli atakować. Ten sam zawodnik przed końcem pierwszej połowy jeszcze przyłożył i podwyższył. Tak  więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:13i.

W drugiej połowie ponownie groźny atak gości zakończył się podwyższeniem ich prowadzenia do siedemnastu. Łodzianie często przeważali, grali blisko pola Arki, jednak obrona gości nie dawała im przyłożyć i zdobyć punktów. Dwukrotnie za to Arce udało się podwyższyć – najpierw Tsiklauri, a potem Kwarnadze doprowadzili do stanu 17:34.

Budowlani nie poddawali się i przed zakończeniem doprowadzili do stanu 22:34. Ostatnie przyłożenie dla gospodarzy zdobył Dominik Skwarciak.

Arka wygrała, gdyż miała “lepiej ustawione celowniki”, a gospodarze poza słabo wykonywanymi podwyższeniami robili proste błędy w obronie. Cieszy, że od lat Budowlani są w czołówce rugby, szkoda że tym razem nie udało się utrzymać Mistrzostwa Polski.

Budowlani Łódź – Arka Gdynia 22:34 (12:13)

Punkty: Kacper Ławski 5, Grzegorz Dułka 5, Władysław Grabowski 5, Dominik Skwarciak 5, Sebastian Łuczak 2 (Budowlani) Beka Tsiklauri 24, Sergiej Garkawy 5, Sergio Kwarnadze 5 (Arka)

Budowlani Łódź: Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Paweł Grabski, Piotr Karpiński, Merab Gabunia, Michał Mirosz, Władysław Grabowski, Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak, Krzysztof Hotowski, Tomasz Kozakiewicz oraz Tomasz Grodecki, Dominik Skwarciak, Sebastian Stolarz, Łukasz Sachrajda, Kamil Pepliński, Konrad Szczepański, Bartłomiej Szczukowski.

Arka Gdynia: Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Marcin Wilczuk, Marek Skindel, Paweł Nowak, Oleksander Łomakin, Rafał Kwiatkowski, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek, Beka Tsiklauri, Donald Gargason, Daniel Podolski, Sergiej Garkawy, Mariusz Motyl, Sergio Kwarnadze oraz Daniel Bartkowiak, Dawid Kałduński, Kazimierz Raszpunda, Arkadiusz Zdunek, Sebastian Głuszek, Marcin Malchwy, Stanisław Kierczun.

Budowlani Łódź Mistrzem Polski 2009/2010 (foto+wideo)