3 i 4 sierpnia w Manufakturze odbędzie się Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2019. Wstęp wolny.

To już kolejna edycja plażowego turnieju, rozgrywanego tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia w Manufakturze i sponsorowanego przez Bierhalle. Piąta impreza z rzędu i trzeci raz w formule dwudniowej: pierwszego dnia (3.08) rozgrywany będzie turniej zespołów klubowych, a drugiego (04.08) amatorskich drużyn firm sponsorskich, wspartych dawnymi zawodnikami Budowlanych.

W sobotę od godziny 15 na plaży Manufaktury rywalizować będą z pełnym kontaktem zespoły klubowe. Pięciominutowe mecze będą rozgrywane w składach pięcioosobowych – według zasad rugby plażowego. Zwycięzcy otrzymają puchar Bierhalle Beach Rugby 2019 oraz nagrodę sponsora. Wystąpią zespoły rugby XV, rugby 7, rugby XIII oraz futbolu amerykańskiego.

Z kolei w niedzielę (4.08) od godziny 12, ograniczonym kontaktem będą grać amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpią byli zawodnicy Budowlanych – będzie to doskonała okazja do ponownego zobaczenia w grze dawnych mistrzów i reprezentantów Polski. W sobotnim turnieju zespołów klubowych wystąpią: Master Pharm BRSA I, Master Pharm BRSA II, Rugby Club Bełchatów, Fabrykanci Rugby Club Pabianice, Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno, Wataha Rugby Club (Piotrków Tryb.), Klub Rugby Husaria Kalisz, Sroki Łódź Rugby League, Wilki Łódzkie.
W niedzielnym turnieju zespołów amatorskich wystąpi 12 drużyn: Master Pharm, Veolia, Immergas, Bierhalle, Primavera, Evergym, Bio Medical Pharma, Decathlon, Ericsson, Team Łódź, Radio Żak, Budowlani on Tour.

W rugby na plaży gra się inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

W tegorocznych rozgrywkach zmierzy się osiem drużyn w turnieju klubowym i aż dwanaście w rozgrywkach sponsorskich.

Grupa A
1. Master Pharm BRSA I
2. Sroki Łódź
3. Fabrykanci Pabianice
4. Wilki Łódzkie
Grupa B
1. Master Pharm BRSA II
2. RC Bełchatów
3. Husaria Kalisz
4. Wataha Rugby Club
Mecze grupowe:
1. 1A – 4A Master Pharm BRSA I – Wilki
2. 1B – 4B Master Pharm BRSA II – Wataha
3. 2A – 3A Sroki – Fabrykanci
4. 2B – 3B Bełchatów – Husaria
5. 3A – 4A Fabrykanci – Wilki
6. 3B – 4B Husaria – Wataha
7. 1A – 2A Master Pharm BRSA I – Sroki
8. 1B – 2B Master Pharm BRSA II – Bełchatów
9. 2A – 4A Sroki – Wilki
10. 2B – 4B Bełchatów – Wataha
11. 1A – 3A Master Pharm BRSA I – Fabrykanci
12. 1B – 3B Master Pharm BRSA II – Husaria
Mecze finałowe o miejsca:
13. 4A – 4B
14. 3A – 3B
15. 2A – 2B
16. 1A – 1B

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1499
Mini Rugby Raban (foto)
Rugbiści i rugbistki Budowlanych grają w Łodzi
Rugby_plazowe_foto
Bierhalle Beach Rugby 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*