Rugby_plazowe_fotoW rugby można grać także na piasku, a plażowa odmiana tej dyscypliny staje się coraz bardziej popularna. Mistrzowie Polski w rugby, Master Pharm Budowlani SA Łódź, organizują na plaży w Manufakturze turniej Bierhalle Beach Rugby 2016. W sobotę (6 sierpnia) o g. 16 do walki staną niemal wszystkie drużyny, które w piętnastoosobowym rugby reprezentują region łódzki na różnych poziomach rozgrywkowych.

Organizatorzy wystawiają do walki dwie pięcioosobowe drużyny, a oprócz nich w turnieju wystąpią: Klub Sportowy Budowlani Łódź, Fabrykanci Rugby Klub Pabianice, Rugby Klub Zduńska Wola, Rugby Club Bełchatów, Rugby Zgierz, Klub Rugby Husaria Kalisz, Rugby Club Mazovia Mińsk Mazowiecki, KS Rugby Ruda Śląska. – Drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach i rozegrają eliminacje systemem “każdy z każdym” – tłumaczy organizator zawodów, Mirosław Żórawski – Mecze będą trwały po 5 minut. Zwycięska drużyna otrzyma okazały puchar Bierhalle Beach Rugby 2016 oraz nagrodę dodatkową od sponsora, restauracji Bierhalle.

Kolejność zespołów w grupach została ustalona według rankingu ubiegłorocznych zawodów, drugiej edycji pokazowego turnieju na plaży, objętej patronatem przez restaurację Bierhalle. Stąd nazwa zawodów, również w tym roku współorganizowanych przez Manufakturę, Bierhalle oraz firmy Polska Woda i Kooga. – W rugby na plaży gra się trochę inaczej niż na trawie – wyjaśnia Mirosław Żórawski. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą. Nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, tzw. tap kick. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

Sobotnią imprezę rozpoczną o g. 13.00 trening otwarty i pokazy rugby na piasku. Godzinę później odbędzie się miniturniej amatorskich zespołów sponsorskich a o 15.00 raz jeszcze trening otwarty oraz pokaz plażowej wersji footballu amerykańskiego w wykonaniu Wilków Łódzkich. O g. 15.45 zespoły staną do uroczystej prezentacji, by o 16.00 rozpocząć turniej główny, Bierhalle Beach Rugby 2016.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7
IMG_2312
Budowlani Łódź – Skra Warszawa 7:19 (foto)
MFP_3526
Międzynarodowy Turniej Rugby 7 Kobiet w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*