Delia_Atomowki_Lodz_i_Kadeci_BBRC_LodzZwycięstwem łodzian zakończył się ostatni sparing pierwszoligowych rugbystów BBRC Łódź z zawodnikami klubu II Ligi Rugby XV- RC Częstochowa. Wynik meczu to aż 59:5.

Artur Mrowacki, terene BBRC: Oczywiście cieszy wysoki wynik wygranej; wiem jednak, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, zwłaszcza nad jakością gry- szybka organizacja gry obronnej, gra w przegrupowaniach to elementy, nad którymi powinniśmy popracować w najbliższym czasie.”

– Jak ocenia Pan występ częstochowian?

AM: Organizacja gry była na dobrym poziomie, jednak widać było, że w drużynie zabrakło kilku doświadczonych zawodników.

A jak przebieg samego spotkania? Pogoda niestety nie dopisała.

AM: W pierwszej połowie niesprzyjająca aura zdecydowanie  utrudniła grę ręką, wobec tego obie drużyny zmuszone były do gry blisko młyna i gry nogą. W drugiej połowie aura poprawiła się, co zaowocowało kilkoma składnymi akcjami ataku. Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje dobra dyspozycja kopacza- Jarosława Mazurkiewicza, który w meczu zdobył łącznie aż 24 punkty.”

A jak zwycięstwo potraktowała drużyna BBRC ?

AM: Na pewno na wielu zawodników, zwłaszcza mniej doświadczonych zwycięstwo z drugoligowym zespołem z Częstochowy zadziałało motywacyjnie, wiemy jednak, że przed nami ogrom pracy, dzięki sparingowi jeszcze lepiej poznaliśmy swoje słabe i mocne strony, nad którymi pozostaje nam teraz tylko pracować”.

BBRC Łódź – RCC   59:5
Jarosław Mazurkiewicz- 10 (przyłożenia), 14 (podwyższenia)
Marcin Zakrzewski- 15
Artur Mrowicki- 5
Wojciech Pawenta- 5
Bildad Okoba- 5
Piotr Zemła- 5

Delia Atomówki Łódź- sparingi w nowych strojach

Przed sparingiem seniorów BBRC Łódź z Rugby Club Częstochowa,  zaprezentowane zostały także nowe stroje sekcji żeńskiej Delia Atomówek Łódź. Niedyspozycja zawodniczek z Częstochowy spowodowała, że łodzianki rozegrały aż trzy wewnętrzne sparingi. Co cieszy najbardziej, mimo szalenie niesprzyjającej aury, na sparing stawiło się aż 11 kadetek oraz 13 seniorek.

Pierwszy odbył  się mecz kadetek w paryżankę, zakończony zwycięstwem pierwszego składu 2:1; następnie seniorek już na pełnym kontakcie, zakończony również zwycięstwem pierwszej reprezentacji Delii Atomówek. W przerwie meczupanów dziewczyny zostały wymieszane, tak aby wszystkie mogły tego dnia zadebiutować w grze. Dla większości z nich były to pierwsze mecze w życiu. Co warto podkreślić, dzięki współpracy z firmą Delia Cosmetics oraz Profilaktyka i  Zdrowie – sekcja żeńska jeszcze efektywniej będzie mogła walczyć o najwyższe trofea w polskim kobiecym rugby.