IMG_9502-001Mecz 36. kolejki piłki nożnej IV ligi łódzkiej, RTS Widzew Łódź rozegrał ze Zjednoczeni Stryków. Wygrana 2:0 zapewniła łodzianom awans do III ligi na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, gdyż w spotkaniu Jutrzenka Warta – KS Paradyż padł remis 2:2.  Szampany zostały otworzone i świętowanie z kibicami długo jeszcze trwało.  Gole w meczu strzelali: Michał Czaplarski i Robert Kowalczyk.

Przed meczem łodzianie wiedzieli, że to nie będzie łatwe spotkanie, gdyż gospodarze u siebie są groźni, gdzie wcześniej punkty gubili rywale do awansu z górnej części tabeli. Pierwsza połowa w wykonaniu łodzian była dość niespodziewanie rozegrana słabo, a Zjednoczeni dobrze zaprezentowali się w defensywie i stwarzali również groźne sytuacje bramkowe. Druga połowa była o niebo lepsza w wykonaniu łodzian, chodź Zjednoczeni byli widać bardzo zmotywowani i grali jak równy z równym. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w końcu padł upragniony gol. Dobre dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego przez Budkę, główkować próbował Rodak, ale piłka trafiła na szczęcie pod nogi Czaplarskiego. Sam zawodnik po meczu przyznał, iż bramkę, którą strzelił był to tzw. farfocel, ale najważniejsze, że w sieci. W 82. minucie łodzianie już dobili rywala.  Obrońca Zjednoczonych sfaulował w polu karnym  Możdżonka i sędzia bez wahania gwizdnął rzut karny. Wykonywanie wśród łodzian ostatnio jedenastek było nie mocą, ale pewnym egzekutorem był  Robert Kowalczyk. Wynik meczu już nie uległ zmianie i Widzew osiągnął w tym dniu awans do III ligi. Radość piłkarzy, sztabu szkoleniowego, działaczy oraz kibiców czerwono – biało – czerwonych była wspólnie niesiona okrzykiem: „Awans Jest Nasz”.

Kolejny mecz RTS Widzew Łódź rozegra na stadionie SMS Łódź z Borutą Zgierz 11 czerwca o godzinie 17:30.

Zjednoczeni Stryków – RTS Widzew Łódź 0:2 (0:0)

Bramki:  0:1 – Michał Czaplarski (74’), 0:2 –  Robert Kowalczyk (82’- karny).
Zjednoczeni: Pająk – Bełdziński, Sender, Wróblewski (87′ Wawrzeniak), Siwirski – Dróżdż, Lenart, Stanisławski (77′ Król), Chemielewski – Drogosz (65′ Sieczkowski), Balcerek
Widzew: Choroś – Tlaga, Czaplarski, Dudała, Gromek – Budka (88′ Pochyba), Rodak, Okachi, Bartos (61′ Strus) – Zawodziński (77′ Możdżonek) – Kaczyński (46′ Kowalczyk)
Żółte kartki: Drogosz (Zjednoczeni), Rodak (Widzew)
Sędzia:  Adam Dolny (Łódź)