Piłkarze Widzewa Łódź w Wielką Sobotę Wielkanocną 3 kwietnia w godzinie 16:00 rozegrali mecz Fortuna 1 liga 23. kolejka z Zagłębiem Sosnowiec. Łodzianie byli w tym spotkaniu faworytami, ale na boisku wyglądało to zupełnie inaczej… Od początku spotkania Zagłębie przejęło inicjatywę do zdobycia bramki i to im się udało, gdyż już po 25 minutach, łodzianie przegrywali 2:0. Dwa gole zdobył akurat ten sam zawodnik Quentin Seedorf  i taki też wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej części spotkania łodzianie próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale niestety nieskuteczność i nieporadność przezwyciężała tego dnia zawodników Widzewa. W 57’ minucie Joao Oliveira podwyższa wynik meczu na 3:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W końcowych minutach spotkania jeszcze łodzian ratuje poprzeczka od podwyższonego wyniku meczu. Niestety została przerwana passa Widzewa po trzech zwycięstwach pod rząd i  siedmiu meczach bez porażki w tej rundzie wiosennej. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec był jednym z najgorszych występów piłkarzy Widzewa i zasłużenie przegrali. Nadal Widzew zajmuje siódme miejsce w tabeli i ma jeden punkty straty do Arki Gdynia, co zajmuje szóste miejsce barażowe.

Wypowiedź po meczu trenera Enkeleid Dobi (Widzew Łódź): – Gratulacje dla Zagłębia za wygrany mecz. Dla nas to była kompromitacja. Już dawno nie zagraliśmy tak słabo. jak dzisiaj. Biorę całą odpowiedzialność na siebie. Nie udało się dzisiaj z takim składem i z takim pomysłem na grę. Teraz będziemy mieli dwa dni wolne i każdy z nas, z zespołu, powinien to przeanalizować indywidualnie. Spotkamy się we wtorek i porozmawiamy. Na teraz nie widzę nic pozytywnego w naszej dzisiejszej grze.

Kazimierz Moskal trener (Zagłębie Sosnowiec): – Przede wszystkim gratulacje należą się zawodnikom. Wykonali dobrą robotę i zdobyli ważne dla nas punkty. To jest bardzo cenne i te święta spędzimy w dużo lepszych nastrojach. Życzę wszystkim pracownikom, kibicom oraz ludziom związanym z Zagłębiem zdrowych i wesołych świąt.

Kolejny mecz Widzew rozegra w piątek 9 kwietnia o godzinie 17:40  w Sercu Łodzi przy Piłsudskiego 138 z Puszczą Niepołomice.

Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź  3:0 (2:0)